За твојот расипан стомак има само едно решение!

Често имаш гадење, гасови, подуеност? Болки во стомакот и забавена дигестија? Нередовна столица и проблеми со храната?

San Sebastian Turmeric (Curcumin) претставува природен зачин – куркума и вистински исцелителен агент за дигестивносто здравје. Куркумата содржи специјална компонента наречена куркумин, која делува антивоспалително и антиоксидативно и ги спречува сите симптоми и воспалителни процеси кои ја попрачуваат дигестијата, а со тоа го нарушуваат твоето секојдневие.

Куркуминот спречува појава на жиговина:

Едно истражување покажува дека дневната доза куркума ја помага работата на хранопроводот и дебелото црево помагајќи ја дигестијата. Куркуминот ја контролира количината на излачена жолчка и желудочна киселина и не дозволува да дојде до жиговина.

Куркуминот ја подобрува дигестијата:

Дигестијата е комплициран процес и лесно може да тргне наопаку. За да се одвива беспрекорно, потребни се доволно витамини и минерали, а куркумата е богата со витамини и минерали, компоненти со антивоспалително и антиоксидативно својство како и влакна.

Куркума против болки во стомакот:

Повремената болка во стомакот е нормална работа за секој човек. Тука помага редовната консумација на куркума која има антивоспалителни својства и ослободува од болката.

Куркумата е одлична за нервозни црева:

Синдромот на нервозни црева е честа состојба која се манифестира со абдоминална болка, гасови, подуеност, грчеви и сл. Куркумата е природен олеснувач на овие симптоми бидејќи го намалува воспалението, го подобрува варењето и ги опушта мускулите при грчеви.

Куркуминот против гадење:

Куркумата го содржи куркуминот кој делува антивоспалително, а освен тоа содржи и фитонутриенти, витамини и минерали кои ја регулираат цревната флора па испраќаат порака преку рецепторите во стомакот до мозокот кога причината за гадење има ментална основа како страв и анксиозност.

San Sebastian Turmeric – Curcumin е одличен избор за олеснување на сите симптоми, зачувување на дигестивното здравје и зајакнување на дигестивниот имунитет. Не мора да јадете куркума секој ден. Доволно е да се напиете само една капсула дневно и да уживате во придобиките на овој древен лековит зачин.

Пробај уште денес!

Нарачај San Sebastian Turmeric – Curcumin онлајн: https://alfalab.mk/proizvodi/kurkuma/

Продажни места:
Еурофарм, Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети… во дрогериите на ДМ-дрогерии и Cosmo – Tinex и сите подобро снабдени аптеки.

Нарачки на телефон: (02) 3218-821
Секој работен ден од 8:30 до 15:30 часот
(Достава до домашна адреса со брза пошта)