Уште стомакот ти остана да го симнеш? Има начин да го олесниш и забрзаш процесот!

Планот за слабеење оди како подмачкан, сите ве пофалија дека изгледате одлично, но комплиментот секогаш завршува со: „Само уште стомачето ти останало“?

Стомакот, колковите и бутовите се најкритичните регии од телото кои последни го губат обемот и најтешко се зацврстуваат со вежби.

Причини има безброј: вежбате погрешно, вежбате премногу, јадете погрешна храна, не внесувате доволно калории, под стрес сте, генетските предиспозиции не се на ваша страна, имате бавен метаболизам.

Да ги оставиме причините на страна, овој пат ќе се фокусираме на решението.

Една британска студија влева надеж дека е возможно да се намалат маснотиите во специфичните области како што е стомакот. Имено, студијата тврди дека редовната консумација на CLA или конјугирана линоленска киселина ги согорува маснотиите складирани околу бутовите и колковите.

Друга студија спроведена на 60 мажи и жени од страна на истражувачи во Барселона, покажа дека CLA го таргетира масното депо околу стомакот.

После овој податок нема простор за изговори. Продолжете со темпото како и до сега и едноставно вклучете Dr. Viton CLA во вашето секојдневие.

Таблетите на Dr. Viton содржат дури 1.000 мг конјугираната линоленска киселина, количина доволна за да поттикне:

  • Топење на масните наслаги
  • Зголемување на мускулната маса
  • Губење на прекумерната тежина во посакуваните регии
  • Забрзување на метаболизмот

Чистите мускули согоруваат повеќе калории отколку масти додека одмараат, така што зголемувањето на чистата мускулна маса ќе ви помогне да изгубите тежина. Уште една добра причина зошто ви треба CLA уште денес, да ве потсетиме: CLA ја зголемува мускулната маса.

Студијата, објавена во магазинот Journal of Nutrition во 2017-та, откри дека луѓето со прекумерна тежина кои земале 6.4 гр CLA дневно, ја покачиле чистата мускулна маса за 0.64 кг во период од 12 недели.

Пробајте го Dr. Viton CLA и уверете се дека таргетираното слабеење е возможно.

Dr. Viton CLA можете да го нарачате онлајн:
https://alfalab.mk/proizvodi/dr-viton-cla/

Dr. Viton CLA може да го набавите во аптеките на: Еурофарм, Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети, Зегин… во дрогериите на ДМ-дрогерии и Cosmo – Tinex и сите подобро снабдени аптеки.

Или на телефонскиот број: 02 3218 821
Секој работен ден од 8:30 до 16:30 часот
(Достава до домашна адреса со брза пошта)