Те фаќа настинка? Итно мораш да го направиш ова!

 

Имаше напорен ден, дојде дома мртов уморен и чувствуваш дека ќе се разболиш… Те гребе грлото, киваш, почнува да те боли глава и знаеш дека настинката нема да те одмине?

Неповторлива понуда на Vitamin C Serum за 590 ден. + Подарок CLINOX

ЗА ДА НАПРАВИТЕ НАРАЧКА КЛИКНЕТЕ ОВДЕ

НЕ СЕ ПРЕДАВАЈ! МОЖЕШ ДА НАПРАВИШ НЕШТО ВЕДНАШ И ДА ЈА СПРЕЧИШ НАСТИНКАТА!

Зами две капсули ферментиран црн лук на Dr. Viton – Alizin и природно заштити се од настинката која се заканува да те нападне.

Зошто црниот лук е здрав?

Црниот лук, поради начинот на подготовка го претвора алицинот од нестабилна во стабилна компонента, при што тој станува одличен антиоксидант.  Овој вид на лук поседува антитуморни и антиканцерогени ефект, а делува и антибактериски со моќ да ги регенерира клетките и да го зајакнува имуниот систем. Изобилува со калциум, магнезиум, селен, фосфор, витамин Ц и витамин Б6.

Со оглед дека промените во надворешната температура во овој период од годината, доведуваат до пад на имунитетот и слабеење на тој имуниот систем, а тоа носи повеќе настинки, а помалку енергија. Ослабената моќ на имуниот систем доведува до поголема подложност на инфекции, вирози, вируси.

Од тие причини држењето на совршен баланс на имунитетот е клучно за заштита од сезонските настинки, но и за сите останати болести и состојби.

Силното антиоксидантно дејство што го поседува црниот ферментиран лук на Dr.Viton – Alizin одржува комплетна и здрава рамнотежа на целокупниот имунитет подготвен да се бори од сите штетни предизвици.

Со редовна примена на ферментираниот црн лук во гел-капсулите на Dr. Viton-Alizin, кој е комплетно природен производ, ќе ти добиеш овие позитивни ефекти по твоето здравје:

  • Подобрување на имуниот систем
  • Ќе си обезбедиш доволна дневна количина на манган, но и на витамините Ц и Б6
  • Чистење на крвните садови и позитивен ефект на работата на срцевиот мускул
  • Регенерација на клетките и најдобар чувар на енергијата на младоста

Dr.Viton Alizin е уникатен додаток во исхраната кој содржи ферментиран црн лук, со посилно лековито дејство од свежиот бел лук, при чие користење не се појавува здив со мирис на лук, и кој не го иритира стомакот!

Dr.Viton Alizin, уникатен суплемент со ферментиран црн лук сега е достапен е во во аптекитe на:  Еурофарм, Виола, Бети во други подобро снабдени аптеки, како и во дрогериите на dm и Cosmo – Тинекс!

Dr.Viton Alizin сега можеш да го нарачаш и онлајн на:

https://alfalab.mk/proizvodi/dr-viton-alizin/

Или на телефонскиот број: 02 3218 821 (Секој работен ден од 8:30 до 16:30 часот )

Нарачај веднаш и Dr.Viton Alizin може да ти го доставиме уште сега  на твојата домашна адреса со брза пошта!