Совети за ниските дами: Што треба да избегнуваат, а што треба да се најде во нивниот гардеробер ?

Што треба да избегнуваат, а што треба да се најде во нивниот гардеробер ?

sovet 2

Иако секој може да  носи сè, затоа што модата е првенствено само игра, постојат комбинации кои одговараат на нашето тело, но и  такви кои не се баш најдобар избор. Ви претставуваме 16 фантастични модни совети за ниски девојки. Што треба да избегнете, а на што треба   максимално да внимавате за да бидете сигурни дека ќе се чувствувате како што сакате.

 –  Носете црна и бела комбинација

–  Носете високи потпетици

–  Носете здолниште или панталони со висок струк

–  Не ги избегнувајте макси фустаните и здолништа

–  Носете  отворен грб

–  Одберете соодветни фармерки

–  Избегнувајте ги ¾ панталоните

–  Носете соодветна големина

–  Носете тенки колани

–  Носете темни бои

–  Носете кратки фустани

–  Избегнувајте големи чанти

–  Носете вертикални риги

–  Одберете вистински принт

–  Избегнувајте чевли со ремчиња околу глуждот

– Посветете внимание на изразот на маицата