Со која состојка може да ги намалите килограмите, целулитот и да ја регенерирате кожата со стрии?!

Колагенот помага да се намали целулитот и да се превенираат стриите

Целулитот се создава како недостаток на колаген во дермалниот слој, кој што во нормални услови го држи салото на своето место. Со текот на времето, премногу масти, а премалку колаген создава целулит.

Во едно истражување спроведено во 2015 година, на 105 жени кои биле во средовечни години, било откриено дека морскиот колаген довел до подобрување на еластичноста на кожата на колковите и генерално подобрување на изгледот на кожата кај жени кои страдаат од сериозен целулит.

Доколку сакате да го намалите целулитот, тогаш морскиот колаген е нешто кое не смеете да го прескокнете!

СВРТИ ГО ТРКАЛОТО НА СРЕЌА И ОСВОЈ ПОПУСТ ДО 40% ПОПУСТ ВО АЛФАЛАБ, СЕ ШТО ТРЕБА ДА НАПРАВИТЕ Е ДА ПОЧЕКАТЕ 30 СЕКУНДИ ЗА ДА ВИ СЕ ПОЈАВИ ТРКАЛОТО ЗА ПОПУСТ.

ЗА ДА ЗАПОЧНЕТЕ КЛИКНЕТЕ ОВДЕ

Други суплементи и терапии исто така можат да помогнат, но како и обично најдобро е да се третира било која состојба одвнатре, користејќи соодветни нутриенти. Ова не води до наредната придобивка од колагенот.


Помага во губење на нездравата тежина

Истражувањата покажуваат дека конзумирањето на колаген го забрзува нашиот метаболизам додека го намалува апетитот.

Едно истражување пријавило 20% намален внес на храна по појадокот, бидејќи колагенот бил конзумиран во ова време. Истото истражување покажало дека пептидите на колагенот се 40% позаситувачки од било кој протеински прав.

Исто така, има и забрзување на метаболизмот заради аминокиселините во колагенот наречени глусини кој го носат шеќерот до ткивата и на тој начин ја зголемуваат енергијата.

Како природно помага колагенот логично е дека доколку го намалите апетитот и го забрзате метаболизмот, а вашето тело ќе намали на несаканата тежина.


Време е за промена! Не чекај нарачај го Dr. Viton – Collagen + C за да се чувствуваш убаво во сопственото тело!

Dr. Viton – Collagen + C е природен морски колаген збогатен со Витамин Ц

Dr. Viton – Collagen + C можете да го нарачате онлајн
https://alfalab.mk/proizvodi/dr-viton-collagen-c/

Dr. Viton – Collagen + C може да го набавите во аптеките на: Еурофарм, Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети, Зегин… во дрогериите на ДМ-дрогерии и Cosmo – Tinex и сите подобро снабдени аптеки.

Или на телефонскиот број: 02 3218 821
Секој работен ден од 8:30 до 16:30 часот
(Достава до домашна адреса со брза пошта)