Сакаш да ја намалиш желбата за слатки и брза храна … и секако да ги намалиш КИЛОГРАМИТЕ!

Но како?! Има природен суплемент кој може да ви го овозможи сето тоа. Тоа е Глукомананот!

Глукомананот е број 1 скротувач  на апетитот. Ова растение ќе ви помогне да ја надминете гладта која постојано ви го „гребе“ желудникот и ве тера да „фантазирате“ за храна.

Глукомананот содржи структура која му дозволува буквално да ја „апсорбира“ гладта и вишокот течности од организмот, па така нема да имате потреба од прекумерно конзумирање храна која подоцна ќе направи да се чувствувате само уште погладни.

Желбата за големи количини на слатка и масна храна ќе биде значително намалена, повторно ќе се чувствувате сити и исполнети со енергија, а килограмите ќе се намалуваат.

Заборавете на строгите диети, гладувањето, вишокот килограми… и ослабете на природен и здрав начин.

Скротете го апетитот и тежината природно ќе почне да се намалува!

Слабеењето НИКОГАШ НЕ БИЛО ПОЛЕСНО со Nature Essential – Глукоманан

Пробај уште денес!
Направете брза онлајн нарачка – https://alfalab.mk/proizvodi/nature-essential-glukomanan/

Nature Essential – Глукоманан може да го набавите во аптеките на: Еурофарм, Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети… во дрогериите на Cosmo – Tinex, dm – дрогерии сите подобро снабдени аптеки.

Или на телефонскиот број: 02 3218 821
Секој работен ден од 8:30 до 16:30 часот
(Достава до домашна адреса со брза пошта)