Природна маска за темните подочници околу очите

Ако имате темните кругови околу очите ви предлагаме едноставен природен лек за нивно отстранување. Потребно е да земете свежи  лисја од нане, да ги ставите во блендер и да додадете неколку капки на девственото маслиново масло. Изблендирајте ја оваа комбинација и свежата смеса, нанесете ја под очите 30 минути пред спиење.

Третманот се применува неколку дена додека темната боја да започне да исчезнува.

Темните кругови се знак дека вашето тело ви испраќа знаци дека неправилно се храните, внесувате токсини во телото и дека ви недостига сон .

За трајно да ги  отстраните причините за темните кругови, треба да спиете најмалку 8 часа дневно, пиете 2 или повеќе литри вода, и да  намалите или запрете да консумирате  цигари и алкохол.