Домашен сок од магдонос за чистење на бубрезите

За овој рецепт ви треба голем пакет на свежи листови од магданос. Листовите исецкајте ги што поситно ставете ги во литро и  половина вода и варете ги десет минути.

Кога смесата ќе се олади, испасирајте ја добро, исцедете 2 лимона и ставете ја во стаклено шише, кое ќе го чувате во фрижидер.

Пијте една чаша на ден. Овој пијалок ќе ги исчисти вашите бубрези од сол и други отрови, кои се имаат насобрано.

Ќе имате зачестено мокрење преку кое ќе ги исфрлите сите нечистотии од вашето тело. Рецептот е едноставен а свежиот магдонос е најдобар природен чистач на бубрезите.