Пијалак против брчки од зелка

Измешајте четири големи листови од зелка, шест моркови и ситно исечкан корен од ѓумбир. Овој природен сок е богат со витамините А и Ц, а и со селен кој го забавува стареењето. Зелката е многу богата со антиоксиданси и го спречува пукањето на кожата и појавата на брчките.