Како розовата глина ја чисти и смирува кожата на лицето?

Имаш чувство дека толку нечистотија и отрови ти се насобрале во кожата, да ти треба “од темел“ да го исчистиш лицето? Со еден замав да ти ги снема ситните црвенила, флеки и воспалени дамки? Но, стравуваш дека за тоа ти треба агресивен третман кој може да ти ја воспали кожата и уште повеќе да ти ја направи чувствителна.

Не грижи се! Сега има начин моќно, а во исто време и нежно да го средиш твоето лице и да добиеш беспрекорен тен за само 15 минути!

Розовата глин во  Dr.VitonAustralian pink clay mask во комбинација со природни антиоксиданти и витамини за кожа (екстракти од цвет од хибискус, вештерска леска, лист од рузмарин, алги алое вера, стероли од калинка, зелен чај, кокосово масло, витамините А и Е) длабински продира во лицето и има ефект на благ пилинг, а во исто време дозволува сите хранливи состојки да навлезат во оние делови каде е најпотребно.

СВРТИ ГО ТРКАЛОТО НА СРЕЌА И ОСВОЈ ПОПУСТ ДО 40% ПОПУСТ ВО АЛФАЛАБ, СЕ ШТО ТРЕБА ДА НАПРАВИТЕ Е ДА ПОЧЕКАТЕ 30 СЕКУНДИ ЗА ДА ВИ СЕ ПОЈАВИ ТРКАЛОТО ЗА ПОПУСТ.

ЗА ДА ЗАПОЧНЕТЕ КЛИКНЕТЕ ОВДЕ

Правејќи регенерација на клетките, со маската, кожата станува хидрирана, чиста и добива на живост и сјајност. 

Зошто розовата глина е одлична за секој тип на кожа на лицето, па дури и за чувствителната?

Розовата глина изобилува со природни минерали кои експресно ја потпомагаат ревитализација на кожата, нејзино чистење од насобраните токсини и враќање на виталноста. Овој тип на глина содржана во Dr.Viton Australian pink clay mask безбедно, на природен начин, ги намалува црвенилото и иритациите што се појавуваат на кожата на лицето од акни, кожни проблеми, со акцент на кожа што страда од купероза и розацеа.

Калциумот, калиумот, цинкот и железото како составен дел од розовата глина се исклучително корисни за кожата и се во состојба да ја затегнат кожата, да ги вратат контурите на лицето и длабоко да ја хидрираат, давајќи и кадифен изглед.

Розовата глина е познато дека е нежна и неагресивна со моќно делување на многу нивоа на лицето – од превенција до заздравување, независно од типот на кожата. За разлика од сите останати видови глина (сива, зелена), кои функционираат така што од кожата ги собираат вишокот маснотии, розовата глина не ја отстранува природната влажност на лицето, туку помага дехидрираната кожа да се врати во својата првична и здрава состојба.

Dr.Viton Australian pink clay mask можеш да ја купиш во аптеките на  Еурофарм, Зегин, Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети во DM-дрогерии и Cosmo – Tinex и сите подобро снабдени аптеки.

Dr.Viton- Australian pink clay mask можеш да ја нарачаш онлајн на

https://alfalab.mk/proizvodi/australian-pink-clay-mask/

Или на телефонскиот број: 02 3218 821 (Секој работен ден од 8:30 до 16:30 часот )