Како да се ослободиш од летните акни преку ноќ?

Уште акни ти фалеа летово!!! Кај се помири со вишокот килограми и сe тешеше дека ќе се вадиш со убавината, лицето те предаде.

И сама се чудиш на што се должат твоите ситни мозолки, особено густо населени на десниот образ, црвенилото и безживотноста на твоето лице.

Не чуди се, летото создава идеална почва на твоето лице за развој на бактерии. Високите температури и влажноста ја мотивираат кожата да лачи повеќе себум од вообичаено, а тоа ги затнува порите. Кога порите се затнати и преплавени со нечистотии, бактериите се хранат и растат многу брзо и ете си со воспаление.

СВРТИ ГО ТРКАЛОТО НА СРЕЌА И ОСВОЈ ПОПУСТ ДО 40% ПОПУСТ ВО АЛФАЛАБ, СЕ ШТО ТРЕБА ДА НАПРАВИТЕ Е ДА ПОЧЕКАТЕ 30 СЕКУНДИ ЗА ДА ВИ СЕ ПОЈАВИ ТРКАЛОТО ЗА ПОПУСТ.

ЗА ДА ЗАПОЧНЕТЕ КЛИКНЕТЕ ОВДЕ

Нека не те залажува надворешниот сув изглед на кожата, таа е сува на допир бидејќи ја изложуваш на клима која го суши површинскиот слој. Но, ова не го менува фактот дека себумот успешно ги затнал порите уште пред да стаса на површината на кожата.

Концентрацијата на акни само на одреден дел од лицето е уште еден показател за летен кожен проблем кој е резултат на потта која предизвикува црвенило, чешање и често триење на кожата.

Пред да побрзаш да ја тероризираш кожата со низа агресивни формули против акни, знај дека проблемот е привремен. Третманите за акни само ќе ја влошат ситуацијата, бидејќи кожата е чувствителна и кревка, а акните не ти се од хормонска природа.

Кога би успеала да спречиш таложење на отпаден материјал во порите и плус да ги одзатнеш, тогаш несомнено ќе се разбудиш со обновена кожа. Пилингот само ќе го замачка ефектот и ќе ти даде површински резултат, но за неколку дена проблемот пак ќе го имаш на маса. Значи, треба да работиш директно на воспалението, да ги средиш акните, па потоа да го контролираш несаканиот ефект на вишокот себум со помош на производите за нега.

Ако ти се допаѓа како звучи ова, уште повеќе ќе ти се допадне Dr. Viton Serrapeptase – протеолитички ензим кој успешно го смирува воспалението и спречува појава на нови акни, но и го влече отокот околу самите акни.

Серапептазата буквално ги отстранува мртвите клетки кои ги затнуваат порите и водат до воспаление. Но, делува и на веќе појавените акни така што го согорува воспалението и ги прочистува клетките на кожата.

Dr. Viton – Serrapeptase е безбеден и сосем природен ензим кој служи и како одлична антибиотска поддршка во случај кога акните ги третирате со терапија, бидејќи не се со привремен карактер. Пожелен, но и доволно моќен е за да ги репарира оние флеки и лузни од претходните акни.

Ако сега прв пат слушаш за Dr. Viton – Serrapeptase, а веќе проблемот со акните е сериозно продлабочен, не мисли се, со сигурност ќе ти помогне. 

 

Dr. Viton – Serrapeptase можете да го набавите во аптеките на: Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети … во дрогериите на ДМ-дрогерии и Cosmo – Тинекс и во сите подобро снабдени аптеки.

Dr. Viton – Serrapeptase можете да го можете да го нарачате онлајн
https://alfalab.mk/proizvodi/dr-viton-serrapeptase/

Или на телефонскиот број: 02 3218 821
Секој работен ден од 8:30 до 16:30 часот
*(Достава до домашна адреса со брза пошта)