Кој минерал ти фали кога концентрацијата ти паѓа?

Годините си одат, но обврските се зголемуваат и сè потешко ти станува да се справиш со предизвиците на животот. Знаеш дека си истиот, но сè потешко ти е да се концентрираш и на работата и на случувањата околу тебе. Се храниш здраво, спортуваш, но се чувствуваш како твојот мозок да е гладен.

Ако мозокот не ги добива секојдневно сите потребни нутриенти, тогаш тој не може да функционира со полн капацитет. За одеднаш да го снабдиш со сите тие неопходни нутриенти, тука е Dr. Viton – Magnezan Neuro!

Уникатната формулација на Dr. Viton – Magnezan Neuro е резултат на внимателно и долготрајно истражување, кое резултираше со совршен производ кој содржи сè што му треба на човечкиот мозок за оптимално функционирање, особено за подобра концентрација и фокус!

Dr. Viton – Magnezan Neuro претставува моќен коктел, кој во својот состав содржи Гинко Билоба, во комбинација со аминокиселини, Б витамини, витамин Д и Ц, магнезиум и јод!

Екстрактот од Гинко се добива од листовите Гинко билоба, и многу често се користи за намалување на непријатните симптоми, при различни психијатриски нарушувања, Алцхајмерова болест, но и при намалувањето на конгнитивната функција и меморија што природно се случува како што старееме.

Научниците сметаат дека гинкото ја подобрува конгнитивната функција на мозокот така што ја зголемува циркулацијата на крвта, а поради своето силно антиоксидативно и антиинфламаторно дејство, го заштитува мозокот од невронски оштетувања.

Dr. Viton – Magnezan Neuro содржи и јод кој освен што е неопходен за нормално ниво на тироидни хормони, потребен е и за одржување на моторната функција на неуроните, како и за нормална конгнитивната функција на мозокот.

Л-карнитин и Л-теанин се аминокиселнини кои позитивно делуваат врз функцијата на мозокот и на нервите, го подобруваат расположението и меморијата, и ја намалуваат анксиозноста.

Значајното намалување на интелектуалните способности е еден од симптомите кои посочуваат на недостаток на Б12. Витаминот Б12 помага за создавање на нормална миелинска обвивка на нервите и создавање на неуротрансмитери, и неопходен е за нормална функција на мозочните клетки. Со редовна употреба на Dr. Viton – Magnezan Neuro, ти ќе немаш потреба да се грижиш дали доволно внесуваш Б12 или било кој друг Б витамин.

Доколку намалената конгнитивна функција се должела на недостаток на Б витамини, кога ќе се зголеми нивниот внес во исхраната проблемот лесно ќе се реши.

Со редовна консумација на Dr. Viton – Magnezan Neuro, на телото ќе му обезбедиш доволен внес на витамини Ц и Д3 кои покрај сите други полезни дејства ќе ти помогнат да ја зајакнеш одбраната од слободните радикали. 

Магнезиумот е вклучен во повеќе од тристотини ензимиски процеси во телото, неопходен е за нормална функција на нервниот систем, опушта, релаксира, и овозможува непречен пренос на нервните импулси.

Редовната употреба на Dr. Viton – Magnezan Neuro, може да помогне за:

  • Подобар мисловен процес
  • Подобра концентрација
  • Подобра меморија
  • Поголема способност за извршување на секојдневните работни задачи
  • Подобро расположение и социјално однесување
  • Намалена анксиозност

Ако имаш проблеми со концентрацијата, тешко ти е да резонираш, па се чувствуваш нерасположено и безволно, помогни си со Dr. Viton – Magnezan Neuro.

Dr. Viton – Magnezan Neuro можете да го нарачате онлајн:
https://alfalab.mk/proizvodi/magnezan-neuro/

Dr. Viton – Magnezan Neuro може да го набавите во аптеките на: Еурофарм, Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети, Зегин… во дрогериите на ДМ-дрогерии и Cosmo – Tinex и сите подобро снабдени аптеки.

Или на телефонскиот број: 02 3218 821
Секој работен ден од 8:30 до 16:30 часот
(Достава до домашна адреса со брза пошта)