Јаболков оцет најдобриот лек за акни

Во половина литар зовриена, оладена вода, додајте една супена лажица јаболков оцет. Со памукче нанесете го растворот секоја вечер пред спиење и црвенилото се намалува веќе по вториот ден од нанесувањето како и бројот на акните. Но, ако тоа не помогне, сепак посетете дерматолог.