Хранлива состојка која живее во тебе 24 часа и ти помага

Хранливата состојка која живее во тебе 24 часа и ти помага е спирулината, најпознатата синозелена алга со повеќе од 40 хранливи состојки во својот состав.

Оваа суперхрана му носи на организмот едни бенефити преку ден, а сосем други во текот на ноќта.

Токму затоа, спирулината на San Sebastian се пие во текот на целиот ден: од 8 до 10 таблети дневно, распоредени пред или по секој главен оброк.

Преку вакво дозирање, San Sebastian Spirulina го одржува твоето тело според потребите на едно деноноќие – наутро дава енергија; навечер го смирува организмот.

Како делува Spirulina San Sebastian преку ден?

Дава енергија: Големите дози хлорофил во спирулината ќе ти помогнат да се справиш со утринската летаргија. Ако те мачи запек, спирулината ќе ти помогне да ги исфрлиш токсините и енергизиран да го стартуваш денот. За да го засилиш ефектот, појадокот нека ти се базира на растителни влакна – овошје, зеленчук, киноа, овес.

Го намалува ризикот од настинки: Со своите антибактериски, антивирусни и антивоспалителни својства, спирулината им се спротиставува на вирусите кои предизвикуваат горни респираторни инфекции.

Содржи витамин Б12, витамин Ц, фолна киселина, бета каротен, цинк и железо кои го зајакнуваат имунолошкиот одговор. Почни да пиеш спирулина наесен, за да можеш да се потпреш на имунитетот цела зимска сезона.

Во случај на болест, пиј по 10 таблети Spirulina San Sebastian во комбинација со многу течности, за да се ослободиш од токсините за рекордно време.

Подмладува: Спирулината содржи високи нивоа на фикоцијанин, пигмент што го ревитализира телото. Фикоцијанинот ја поттикнува апсорпцијата на кислород и така ја подмладува кожата. Пиј ја рано наутро и сјајот на лицето ќе ти трае цел ден.

Го одржува чувството на ситост: Со спирулината добиваш чист протеин минус калории. Во 100 грама San Sebastian Spirulina има 65 грама протеини, а едно парче месо содржи само 3 грама. Спирулината е побогата и со витамин Б во однос на месото, па нема да ти недостасува енергија во ниту една секунда од денот.

Како делува Spirulina San Sebastian навечер?

Го олеснува заспивањето: Спирулината ја поттикнува продукцијата на мелатонин, хормон што природно се создава во човечкиот организам и игра важна улога во регулирање на сонот. Кога спирулината се пие во континуитет, телото научува кога треба да се исклучи за да закрепне.

Ги релаксира мускулите: Ако редовно спортуваш, не прескокнувај ја вечерната доза спирулина за да го забрзаш заздравувањето на мускулите. За да го постигнеш овој ефект, неопходно е да ја испиеш спирулината 30 минути пред легнување.

Го намалува стресот: Аминокиселините во спирулина имаат способност да го намалат кортизолот кој се акумулирал во телото во текот на денот. Со намалено ниво на кортизол полесно ќе заспиеш и ќе се чувствуваш смирено во текот на наредниот ден.

Дај му го на твојот организам најдоброто од природата. Поддржи ја функцијата на сите системи во организмот да работат беспрекорно и во хармонија.

Spirulina San Sebastian е твојата најефикасна 24 часовна хранлива поддршка!

San Sebastian Spirulina производите можете да го набавите во аптеките на: Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети … во дрогериите на ДМ-дрогерии и Cosmo – Тинекс и во сите подобро снабдени аптеки.

San Sebastian Spirulina можете да го можете да го нарачате онлајн
https://alfalab.mk/kategorija/san-sebastian/

Или на телефонскиот број: 02 3218 821
Секој работен ден од 8:30 до 16:30 часот
*(Достава до домашна адреса со брза пошта)