Најбрз и сосем природен начин да дојдеш до силен имунитет

Пу пу пу, да не се подречеш ама кој знае од кога немаш настинато. Сега кога има овошје и зеленчук во изобилство, дури ни витамини не ти се потребни.

Зарем не мислиш дека ќе дојде зима, дека ќе се вратат сите оние вируси и настинки и ќе те нападнат без проблем. Тогаш ниту супи, ниту чаеви, ниту сите витамини на светот нема да може да го вратат твојот загубен имунитет.

Велат дека во септември не очекува нов бран коронавирус, тоа нека ти биде мотив плус да продолжиш да работиш на одбраната на твојот организам, бидејќи никогаш не знаеш кога ќе ти затреба. Ако го оставиш имунитетот на цедило и тој ќе ти врати со иста мера.

СВРТИ ГО ТРКАЛОТО НА СРЕЌА И ОСВОЈ ПОПУСТ ДО 40% ПОПУСТ ВО АЛФАЛАБ, СЕ ШТО ТРЕБА ДА НАПРАВИТЕ Е ДА ПОЧЕКАТЕ 30 СЕКУНДИ ЗА ДА ВИ СЕ ПОЈАВИ ТРКАЛОТО ЗА ПОПУСТ.

ЗА ДА ЗАПОЧНЕТЕ КЛИКНЕТЕ ОВДЕ

Иако не си се разболел, тоа не значи дека твојот имунитет не се троши секојдневно. Всушност тој е главниот виновник што успеваш да излезеш на крај со брзото темпо на високи температури.

Мудро искористи го летото и изобилството на свежа храна, продолжи да пиеш суплементи и стасај до врвен имунитет кој ќе се избори со сите предизвици што те чекаат до крајот на годината, па и понатаму.

Разбирливо е што си се опуштил и што не можеш да воведеш ред во пиење на витаминската терапија, што не е случај зимно време кога повеќе си дома и имаш повеќе време за себе, но затоа можеш да избереш суплемент кој со една доза ќе ги задоволи сите потреби на твоето тело.

Значи не фрлај пари залудно, не го преплавувај шкафчето со безброј кутивчиња, обрати се директно кај најмоќниот меѓу сите суплементи – пиј си спирулина.

Спирулината е богата со специјални фитонутриенти кои служат како основни нутриционистички елементи кај растенијата. Спирулината ги содржи буквално сите вообичаени витамини и минерали како А, Б, К и железо. Но, посебна е по тоа што содржи и други специјални елементи како фикоцијанин, полисахариди, супероксид дисмутаза и сулфолипиди. Овие хранливи материи работат во синергија за да му обезбедат на телото здравје и благосостојба.

Ваквиот неспорен природен состав на оваа сино-зелена алга е причината поради која таа служи како поддршка на имунитетот, помагајќи му на телото да се соочи со секојдневните агресори како загадување, лоша исхрана, стрес, пасивен начин на живот. Откако телото ќе зајакне и успешно ќе одговори на ваквите агресори, спирулината ќе заживее и активно ќе го поддржува имунитетот и при појава на болести.

Спирулината има силно антиоксидативно својство да излезе на крај со оксидативниот стрес или напливот на слободни радикали кои водат до заболување. Спирулината делува на клеточно ниво прочистувајќи ја секоја клетка во телото, но и поттикнува продукција на Т-клетки или познати како клетки убијци кои се борат со инфекциите. Полисахаридите што ги содржи го стимулираат создавањето на антитела, додека железото служи како материјал за создавање здрави црвени крвни зрнца кои се составен дел на имунитетот.

Едно истражување покажало дека додавањето спирулина во култивираните клетки на имунолошкиот систем значително го зголемило создавањето на цитокините чија функција е да се борат со инфекциите. Зголемувањето на нивото на цитокините е само уште една потврда дека спирулината е силен поборник за заштита од интрацелуларни патогени и паразити и има потенцијал да влијае на агенсите кои ја стимулираат инфекцијата, што исто така е од помош за телото да се заштити од заразни и потенцијално штетни микроорганизми.

Со Spirulina San Sebastian иднината на твоето здравје е загарантирана!

Spirulina San Sebastian може да го набавите во аптеките на: Еурофарм, Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети… во дрогериите на ДМ-дрогерии, Cosmo – Тинекс и во сите подобро снабдени аптеки.
Или нарачајте ONLINE со кликнување на копчетo КУПИ ВЕДНАШ

Повелете со нарачка на 02 3218 821