Ѓумбир, блитва, мандарини за време на "оние" денови, пијалок само за дами

Ова е вистински пијалак на жените, особено за време на циклусот.

Во соковник исцедете две големи исчистени и исечени портокали и 100гр свеж спанаќ, или 100 г крупно исечен спанаќ, едно парче од ѓумбир и половина лажичка сецкан рузмарин.

Бритвата и спанаќот се богати со железо, мандарините со витамин Ц , ѓумбирот е одличен антиоксиданс, рузмаринот помага околу метаболизмот и жолчката, а исто така поттикнува подобар проток на крв во мозокот, ја подобрува концентрацијата и лечи главоболки.

Пијалакот се  пие само во текот на целиот ден за повеќе енергија.

koren-od-gjumbir baner-prodazni-mesta