Дали знаеш како да уживаш во сонцето без да се плашиш од штетните ултра – виолетови зраци?

Дали знаеш како да уживаш во сонцето без да се плашиш од  штетните ултра – виолетови зраци, а во исто време да имаш здрава, убава, заводлива и прекрасно исончана кожа?

Тајната е наречена “Spirulina San Sebastian“.

Спирулината е мала а многу хранлива алга која ги воодушеува научниците и нутриционистите ширум светот.

Спирулината е виножито од витамини, минерали, антиоксиданси,аминокиселини, протеини и разни нутриенти кои ја штитат, негуваат и разубавуваат кожата одвнатре.

Спирулината има повеќекратно дејство на кожата

  1. Помага да постигнеш прекрасен,интензивен и природен бронзен тен со минимално излагање на сонце
  2. Ја штити кожата од штетното влијание е на ултра виолетовите зраци од сонцето
  3. Ја негува, разубавува, регенерира и подмладува кожата

Како спирулина “San Sebastian” ќе ми помогне да постигнам прекрасен,интензивен и природен бронзен тен со минимално излагање на сонце?

Спирулината содржи Бета-каротен и Л-тирозин нутриенти со кој интензивно ја потемнуваат кожата на природен начин. И за кратко време се добива прекрасен, бронзен тен со здрав блескав изглед

Бета-каротенот е пигмент и антиоксидант кој во спирулината го има во изобилие. Спирулината содржи Бета-каротен 39 пати повеќе од морковите и 80 пати повеќе од кајсиите.

Л-тирозинот е аминокиселина што го стимулира создавањето на меланин во телото.

Меланинот е пигмент кој е одговорен за потемнувањето на кожата.

Како спирулина “San Sebastian” ја штити кожата од штетното зрачење на сонцето?

Сонцето зрачи широк спектар на светлина која дава живот на целтата планета.

Проблемот се ултра-виолетовите (УВ) зраци кои се многу штетни и агресивни, посебно за кожата. УВ зраците пробиваат длабоко во кожата и го уништуваат колагенот со што се намалува еластичноста и влажноста, настануваат брчки и кожата забрзано се суши и старее. УВ зраците ја уништуваат ДНК-та , предизвикуваат ракпеги , црвенило и разни неправилности на кожата .

Спирулината содржи БетакаротенЗеаксанантинЛутеин и Витамин Е кој се моќни антиоксиднаси . Сите заедно ствараат одвнатре моќна заштита на кожата и го намалуваат штеното влијание на ултра виолетoвите зраци.

Како Спирулина “San Sebastian” ja негува кожата?

Спирулината е природен еликсир на убавина и содржи изобилие од нутриенти кои се потребни за негувана, здрава и млада кожа. Спирулината содржи Витамин А (ретинол) , Витамин ЕВитамин КВитамин Б3Витамин Б12БиотинФолна КиселинаОмега 3 и Омега 6 масни киселини, ЦинкСелен и многу други. Сите овие нутриенти заедно делуваат благопријатно на кожата:

  1. Ја хидрираат кожата, ја зголемуваат влажноста и ја прават кожата мека и нежна
  2. Ја регенeрираат кожата и го успоруваат стареењето
  3. Го забрзуваат создавањето на колаген и еластин и се намалуваат брчките
  4. Ја регулираат pH вредноста на кожата

Не чекај, зграпчи го летото!

Оди до најблиската аптека почести се една Спирулина Сан Себастиан и уживај во летото… уживај во сонцето и очекувај го најдоброто, никогаш не знаеш што може да се случи, лето е ?