Антицелулитна масажа – чекор плус во остранување на целулитот

Сите ние посакуваме тенко и витко тело, а не делови од телото кои личат на кора од портокал. Антицелулитната масажа е уште еден чекор и меѓу најдобрите начини да се ослободите од ужасниот непријатен целулит. Не ви треба специјална опрема и многу пари, а резултатите се неверојатни и ќе имате здрава и чиста кожа. Се што ви треба е професионална личност која може да ги комбинира движењата на рацете со анти-целулитни техники за ефикасно губење на тежината и отстранување на целулитот.

Придобивки од анти-целулитна масажа
Како да се отстрани целулитот? Ова е често прашање што повеќето од нас не мачи и бараме професионална помош.  Не само што имаме одговор на проблемот со целулитот, но можеме да го искористиме овој метод и за други придобивки. Дали масажата помага за остранување на целулитот? Да, тоа дефинитивно помага! И, не само тоа ќе помогне да се отстрани целулитот, туку и да има и други неверојатни и корисни придобивки.

Антицелулитната масажа стимулира циркулација
Освен фактот дека анти-целулитните масажи помагаат да се отстрани целулитот, таа исто така има важна улога за стимулирање на крвта и лимфната циркулација за здрава кожа. Антицелулитната масажа е малку болна, но сигурно е дека по масажата не треба да имаме модринки. Поради фактот дека е локален лек, можете да ја користите анти-целулитната масажа само во делот од телото каде што имате проблеми (абдомен, задникот, нозете, итн.). После неколку сесии ќе почувствувате подобрување во цирклулацијата, освен во намалување на целулитот.

Антицелулитната масажа ги елиминира токсините и вишокот вода
Антицелулитната масажа помага да се елиминираат токсините од телото и вишокот вода од ткивото. Ќе видите дека вашата кожа е помека, еластична и цврста, а мускулите се поизразени. Вашето тело ќе биде обликувано и обемот на телото ќе се намали.

Антицелулитната масажа помага, но таа не е доволна
Со цел да се намалат резултатите треба да одите кај професионална личност која може да ги комбинира вистинските антицелулитни техники за масажа и да не ги оштети клетките. Ако масажата е направена правилно, повторете неколку сесии. Антицелулитната масажа мора да се прави за многу долг временски период. На почетокот ќе направите двонеделни сесии додека не го отстраните целулитот и потоа поретко само за одржување. На масажата можете да користите специјални масла и креми кои помагаат да се отстрани целулитот, а исто така можете да користите и дома, без да ја направите масажата. На овој начин ќе му помогнете на процесот на отстранување на целулитот.

Како да се спречи целулитот?
Ова е исто така, често прашање кое си го поставуваме секој ден. Ако се грижиме и почитуваме некои мали, но важни правила, нема да има потреба да се бориме со целулитот.

Јадете правилно. Обидете се да јадете здрава храна колку што е можно повеќе. Не брза храна, не многу шеќер или слатки. Обидете се да јадете здраво и без маснотии месо, свежо овошје и зеленчук, во помали количини обработена храна, конзервирана храна или друга храна што не е природна и подготвена од вас.
Спортувајте. Дури и ако немате време, мора да направите некои вежби или да шетате дневно 20 минути. Со спорт ќе го спречите појавувањето на целулитот.
Пијте вода. Пијте најмалку 2 литри вода дневно, не пијте премногу кафе, сок или алкохол. Соковите од продавниците се пријател на целулитот и ќе помогнат да се зголеми се повеќе и повеќе. Исто така, се препорачува консумирање на природен чај и помага во спречувањето на целулитот. Она што е важно е дека не користите премногу шеќер.

Наша препорака: Revuele – Hot+Cold

ЗБОГУВАЈ СЕ СО ЦЕЛУЛИТОТ со ТОЛПО – ЛАДНО ефект, СПИЈTE и СЛАБЕЈТЕ со  Revuele Slim&Detox – Hot + Cold кремата и моќно двојно дејство кое започнува во ефект на сауна или инстант затоплување на критичните места, а потоа инстант пријатно разладување со што ЌЕ ГО СТОПИ ЦЕЛУЛИТОТ од вашето тело инстантно.
Твојата REVUELE – Hot + Cold можеш да ја купиш во најблиската ЗЕГИН аптека
Нарачај ја твојата REVUELE – Hot + Cold онлајн: https://alfalab.mk/proizvodi/revuele-blue
Или порачај директно на телефон: (02) 3218-821
Секој работен ден од 8:30 до 15:30 часот
(Достава до домашна адреса со брза пошта)