5 причини зошто да не заминете на летување без спирулина

Затоа што е најдобриот заштитен фактор за Вашата кожа…

Бета – каротенот е најдобрата заштита која може да и ја подарите на Вашата кожа ова лето. Доколку уживате во сончевите зраци и доколку сакате да добиете убав бронзен тен, а притоа да ја заштитите Вашата кожа од штетните УВ зрачења задолжително понесете ја вашата Спирулина и ова лето со Вас.

Затоа што го одржува телото витко и здраво …

Спирулината содржи амино киселина Фенилаланин која го намалува апетитот така што го активира лачењето на хормонот Холецистокинин во цревата. Кога Холецистокининот ќе навлезе во стомакот, варењето се успорува и му праќа информација на мозокот дека сте “полни”,така апетитиот природно се намалува. Овој процес трае околу 20 мин. и затоа се препорачува земање на спирулина пред оброк.

Затоа што ја одржува концентрацијата при долгите патувања …

Пред 500 години Ацтеките користеле Спирулина на нивните долги тури низ планините. Денес спирулината е идеален избор кога возите во густ сообраќај. Алгите ве освежуваат и предупредуваат зад воланот, а со тоа се зголемува вашата концентрација и одговорност како возач. Дали се плашите од долгиот лет до вашата дестинација за одмор? Користете Спирулина за летот со авион биде Ваше уживање, а стресот од полетување се намали на 70%.

Затоа што го регулира дигестивниот систем и го одржува при чувствителност при патување и промена на храна и вода…

Спирулината го подобрува варењето на храната и работата на дигестивниот систем, и ја обновува цревната флора . Луѓето што користат спирулина може веднаш да приметат подобрување при варењето и празнењето на цревата.

Затоа што ќе бидете исполнети со енергија во летните уживања …

Долги патувања, цел ден на плажа, забава во долгите летни ноќи многу дружење со најмилите и пријателите се дел од убавините во летните лудории за кои ќе ви треба многу енергија, а за тоа ќе се погрижи Вашата Spirulina San Sebastian

Спирулината е најкомплетна и најмоќна храна на светот. Таа е богат извор на хранливи состојки со концентрација поголема од било која храна, зеленчук, овошје, семе или билка и има бројни полезности за човечкиот организам . Го зајакнува имунитетот, храни, прочистува, обновува, и исполнува со енергија.