За мека и нежна кожа – Vitamin C Serum

Екстремните временски услови, суровите УВ зраци и загадувањето имаат тенденција да ја уништуваат кожата, а особено на лицето, како најизложен и најнежен дел од телото.

Во текот на годините се појавува хиперпигментација, неизедначен тен и црвенило. Тука, вистинската рутинска нега и хранливи материи играат важна улога. Витаминот Ц  е суштинска козметичка состојка за кожата.

Доволен е само еден поглед на вашето лице, да се види дали кожата е сјајна и дали доволно се грижите за неа. За здрава и сјајна кожа потребно е разновидна исхрана, а не само добра козметика. 

Убавата и сјајна кожа е показател на здравјето, но поради брзиот начин на живот, нездравата исхрана и штетните надворешни влијанија често забораваме на што сè таа е изложена. Најголеми непријатели на кожата се брзи диети и брза храна.

Кожата треба да биде негувана однадвор и одвнатре, а вистинската комбинација од витамини, минерали и многу вода е клучниот чекор до поубава кожа.

Dr. Viton Vitamin C Face Serum е вистинското решение!

Овој серум за лице го стимулира производството на колаген, со што кожата е помека и посветла. Исто така, помага во изедначување на бојата на кожата и ја освежува безживотната кожа. Ја штити кожата од надворешните влијанија како загадувањето и штетните УВ зраци.

Витаминот Ц е неопходен за синтеза на колаген, протеин кој ја враќа силата и свежината на кожата, а новосоздадениот колаген „ги исполнува” брчките и ја подобрува структурата на кожата.

Високите концентрации на витамин Ц во форма на серум помагаат да се зголеми производството на колаген, и на тој начин добиваме сјајна и убава кожа без брчки. За младешкиот изглед кој сите го сакаме, покрај производството на колаген што ги убива брчките, Dr.Viton Vitamin C Face Serum дава природен сјај и свежина на вашата кожа.

  • Стимулира производство на колаген, со што кожата е помека и посветла.
  • Ја штити кожата од штетно зрачење и го забавува стареењето.
  • Витаминот Ц е моќен антиоксидант кој е главен борец во „војната” со слободни радикали кои предвреме ја „зафаќаат” младоста на вашата кожа.
  • Тоа е единствениот природен начин да се добие ИЗЕДНАЧЕН тен, кожа без дамки и пеги. Сега можете само да се збогувате со хиперпигментацијата.
  • Ако имате подочници и ви здодеја вашата уморна кожа, ова е вистинскиот коктел кој ќе ја врати свежината на лицето, а воедно и најдобрата продлабочена хидратација на вашата кожа.
  • Исто така ги намалува брчките, подочниците,  промената на бојата на кожата и пигментацијата, давајќи и на кожата затегнат и мазен изглед.

Dr. Viton Vitamin C Serum  можеш да го купиш во аптеките на  Еурофарм, Зегин, Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети во DM-дрогерии и Cosmo – Tinex и сите подобро снабдени аптеки.

можеш да го нарачаш онлајн на https://alfalab.mk/proizvodi/vitamin-c-serum/

Или на телефонскиот број: 02 3218 821 (Секој работен ден од 8:30 до 16:30 часот )

Dr. Viton Vitamin C Serum ќе ти го доставиме на твојата домашна адреса со брза пошта!