Еве како да го решите проблемот со брчките без многу мака

Молекулите на хијалуронската киселина се главните состојки за „полнење“ на брчките кои се наоѓаат меѓу клетките на кожата (средината на сврзното ткиво), а намалувањето на оваа киселина значи губење на нејзиниот волумен, а со тоа појава на брчки и губење на еластичноста на кожата.

Хијалуронската киселина постепено се намалува како твојата кожа старее, а нејзиното намалување се рефлектира со појава на брчки на твоето лице.

Преку користење на серуми за лице на база на хијалурон можеш да го надокнадиш дефицитот кој се јавува со текот на годините.

Dr. Viton – Hyaluronic Acid Serum ќе го надополни секое изгубено количество хијалурон на твоето лице и ќе ја спречи појавата на нови брчки.

Dr. Viton – Hyaluronic Acid серумот покрај богатството од хијалуронска киселина е дополнително збогатен со уште неколку состојки од голема важност за вашата кожа, а една од нив е и ОРГАНСКАТА АЛОЕ ВЕРА кoja ја одржува кожата чиста и хидрирана задржувајќи ја природната влажност на кожата давајќи и енергија и сјај.

Покрај Алое Верата Dr. Viton – Hyaluronic Acid серумот е збогатен со ЕКСТРАКТ од ДИВ ЗЕЛЕН ЧАЈ. Зелениот чај е богат со антиоксиданси, кои може да ви помогнат да ја заштитите вашата кожа од еколошки стрес.

Антиоксидансите со кои е богат зелениот чај се борат против брчките овозможувајќи и младешки изглед на кожата. Антиоксидансите помагаат и при природен линфитнг, ја затегнуваат кожата кожата овозможувајќи и поголема цврстина и еластичност.

Dr. Viton – Hyaluronic Acid Serum можете да го нарачате онлајн https://alfalab.mk/proizvodi/hyaluronic-acid-serum

Dr. Viton – Hyaluronic Acid Serum може да го набавите во аптеките на: Еурофарм, Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети, Зегин… во дрогериите на ДМ-дрогерии и Cosmo – Tinex и сите подобро снабдени аптеки.

Или на телефонскиот број: 02 3218 821
Секој работен ден од 8:30 до 16:30 часот
(Достава до домашна адреса со брза пошта)