Вегетаријанска пица на која не можат да одолеат ни љубителите на месо

Состојки : 
  • ½ чаша рендана моцарела
  • ½ чаша ситно сечкано ниско масно фета сирење
  • ¼ чаша рендан мешан кашкавал
  • 1 лажичка оригано
  • ¼ лажичка сол
  • 1/8 лажичка црн пипер
  • 2 чаши ситно исецкани домати
  • 1/3 чаша исечкан млад кромид
  • ¼ чаша свеж босилек
Подготовка :
1. Загрејте ја рерната на 275 степени
2. Измешајте ги првите 6 состојки во сад
3. Тестото намачкајте го со многу тенок слој путер, а потоа додадете слој од мешавината, врз тоа додадете ги доматите и кромидот.
Ставете ги во рерна и печете 20 минути на температура од 200 степени се додека не добијат златна боја. Потоа извадете ги и додадете го свежиот босилек.
 
Добар апетит!