Само еден антиоксидант ти треба за да исчезнат брчките на твоето лице

Влезе во онаа фаза од животот кога нема цена што не си спремна да ја платиш само за да го вратиш некогашниот изглед на кожата на лицето. Во твојот несесер може да се најдат различни anti-age креми и серуми, а згора на тоа престана да пушиш, да пиеш, се храниш здраво, си легнуваш на време, му се криеш на сонцето, се во име на брчките кои решиле да те остарат.

Резултати има, но на таа дисциплина и посветеност, некако очекуваше повеќе. А дали ја храниш кожата со витамин Ц?

За да го подобриш нејзиниот природен одбранбен механизам за таа полесно да им се спротивстави на надворешните фактори што забразно ја стареат, ти требаат антиоксиданти.

Витаминот Ц е најмоќниот антиоксидант меѓу сите, прва помош за безброј кожни проблеми, но ефект ќе забележиш само ако директно на кожата нанесуваш Dr. Viton – Vitamin C Serum.

Како витаминот Ц спречува лицето да се збрчка?

Витаминот Ц директно се конфронтира со слободните радикали кои ги напаѓаат клетките во кожата предизвикувајќи оксидативен стрес или клеточно ДНК оштетување. Кога кожата е оставена без овие одбранбени единици, слободните радикали ја оштетуваат, а тие штети за твоето око подразбираат брчки, финии линии, тен прошаран со темни дамки, намалена еластичност на кожата и кожа без волумен и тонус.

Извори на овие најголеми непријатели на кожата се УВА и УВБ зраците, честичките во загадениот воздух, цигарите што ги пушиш и лошата храна што ја јадеш. Витаминот Ц не пребира, тој ги регистрира слободните радикали без разлика од каде доаѓаат, одржувајќи ги клетките чисти од оксидативен стрес.

Од друга страна, витаминот Ц индиректно ги измазнува брчките, ги пополнува и на тој принцип го враќа тонусот на кожата. Тоа го постигнува така што ги поттикнува клетките да создаваат колагенот кој важи за природен филер што ја одржува структурата на кожата и нејзиниот волумен. И не само што поттикнува продукција на колаген, туку обезбедува непречен тек на целиот процес така што ги штити клетките созадавачи на колаген од слободните радикали кои се обидуваат да ги деградираат.

Сега, откако добро се информираше за дејството на витаминот Ц, одлучи дека ќе си го купиш Dr. Viton – Vitamin C Serum и ќе спречиш слободните радикали да си поигруваат со твојата кожа, но и со твоите нерви.

Дали е доцна за веќе настанатите штети?

Не е! Витаминот Ц во Dr. Viton – Vitamin C серумот, е одличен избелувач кој го изедначува нерамномерниот тен. Избелува секаков вид на флеки по кожата на лицето, без разлика дали се настанати под дејство на сонцето или се работи за лузни и флеки од акни.

Dr. Viton – Vitamin C серумот целокупно ја враќа свежината на лицето и сјајот, бидејќи успешно ја хидратира кожата и ги осветлува темните подочници. Брчките ги мазни и ги пополнува така што обезбедува наплив на колагенот кој опаѓа со годините.

Dr. Viton – Vitamin C Serum можеш да го купиш во аптеките на  Еурофарм, Зегин, Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети во DM-дрогерии и Cosmo – Tinex и сите подобро снабдени аптеки.

можеш да го нарачаш онлајн на 

https://alfalab.mk/proizvodi/vitamin-c-serum/

Или на телефонскиот број: 02 3218 821 (Секој работен ден од 8:30 до 16:30 часот )

Dr. Viton – Vitamin C Serum ќе ти го доставиме на твојата домашна адреса со брза пошта!