СТРЕС – Како да го препознаеш и намалиш?

Срцето забрзано ти чука, мускулите во вратот и рамената ти се напнати, немаш енергија, лошо спиеш, избегнуваш одредени луѓе и ситуации, чувствуваш постојана загриженост, тензија и нервоза и понекогаш имаш неконтролиран бес.

Ако сето ова е твое секојдневие, признај си – стресот ти го контролира животот. И порано или подоцна, ако не го решиш, ќе го земе својот данок, кој неретко е многу висок и веќе направил бројни компликации по твоето здравје.

Неповторлива понуда на Vitamin C Serum за 590 ден. + Подарок CLINOX

ЗА ДА НАПРАВИТЕ НАРАЧКА КЛИКНЕТЕ ОВДЕ

Постојат бројни начини да го контролираш и намалиш стресот, но пред да почнеш било што да правиш и да има резултат, мораш да си го смириш мозокот и нервите.

 

Dr. Viton Magnezan NEURO е прецизно избалансирана антистрес комбинација на витамини, минерали и аминокиселини кои природно допринесуваат за ментална и физичка хармонија во целиот организам.

Стресот може да влијае на сите аспекти на твојот живот, вклучувајќи ги и емоциите, однесувањето, способноста за размислување и физичкото здравје. Ниту еден дел од телото не е имун. Долготрајниот стрес може да предизвика сериозни последици, од депресија, анксиозност и вознемиреност, па се до дигестивни, гастроинтестинални или кардиоваскуларни тегоби. Стресот влијае и на имунитетот и може да предизвика или да влошои разни акутни инфективни болести, како што се грип и настинка.

Магнезиумот, како докажан антистрес минерал заедно со Б витамините, гинко билобата, холинот и Л-теанинот придонесуваат за нормална психолошка функција, помагаат при емоционална нестабилност и зголемен стрес. Предностите на земањето Б витамини се докажани низ бројни истражувања, а освен што ќе ти помогнат брзо да го намалиш стресот, допринесува и за намалување на заморот и исцрпеноста.

Л-теанинот во Dr.Viton Magnezan NEURO е природен антидепресив кој допринесува за добро расположение и поттикнува опуштање на целиот организам, што резултира со намалување на нивото на стрес и подобрување на концентрацијата. Се работи за природен антидепресив кој нема штетни несакани ефекти и симптоми, вообичаени за конвенционалните лекови како поспаност и тромост. 

Избери природен суплемент, наместо антидепресиви, кои само те вртат во маѓепсан круг од кој не можеш да се ослободиш.

ЕДНА ТАБЛЕТА ДНЕВНО НА Dr. Viton Magnezan NEURO И СТРЕСОТ НЕ ТИ МОЖЕ НИШТО!

 

Dr. Viton – Magnezan Neuro можете да го нарачате онлајн:
https://alfalab.mk/proizvodi/magnezan-neuro/

Dr. Viton – Magnezan Neuro може да го набавите во аптеките на: Еурофарм, Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети, Зегин… во дрогериите на ДМ-дрогерии и Cosmo – Tinex и сите подобро снабдени аптеки.

Или на телефонскиот број: 02 3218 821
Секој работен ден од 8:30 до 16:30 часот
(Достава до домашна адреса со брза пошта)