Спортувај и чувај ги зглобовите на овој начин

Секој професионален спортист е свесен за напорот кој го чувствуваат зглобовите по напорните тренинзи. Ефективениот физички тренинг резултира со мускулно воспаление и оптоварување на секој зглоб. Зглобовите всушност се „трошат“ при секоја активност на спортистот особено по долги години активно тренирање и нивно оптеретување

Ова е причината зошто сите зглобови ве болат следниот ден откако ќе направите ефективен тренинг бидејќи на нив „паѓа“ и најголемиот притисок. Тајната формула на Dr. Viton MOVENS од 7 состојки кои дејствуваат во совршена симбиоза во организмот веднаш после вежбањето помага да се забрза адаптивното закрепнување на зглобовите. Половина таблета MOVENS по тренингот и половина таблета по тренингот е најдоброто нешто што може да му го подарите на вашето тело за да ги издржи сите спортски предизвици.

Dr. Viton MOVENS

· Ја намалува болката и вкочанетоста и отекувањето во зглобовите по долгиот тренинг
· Го олеснува движењето и ја подобрува моториката на спортистот
· Ја зголемува еластичноста на зглобовите, тетивите и лигаментите
· Ги подмачкува, регенерира и обновува зглобовите и ‘рскавицата по напорниот тренинг
· Го намалува воспалението во зглобовите по напорниот тренинг
· Ги заштитува зглобовите од повреди во спортските предизвици

СВРТИ ГО ТРКАЛОТО НА СРЕЌА И ОСВОЈ ПОПУСТ ДО 40% ПОПУСТ ВО АЛФАЛАБ, СЕ ШТО ТРЕБА ДА НАПРАВИТЕ Е ДА ПОЧЕКАТЕ 30 СЕКУНДИ ЗА ДА ВИ СЕ ПОЈАВИ ТРКАЛОТО ЗА ПОПУСТ.

ЗА ДА ЗАПОЧНЕТЕ КЛИКНЕТЕ ОВДЕ

MOVENS на Dr. Viton покрај за професионални спортисти кои треба сериозно да се посветат на здравјето и издржливоста на своето тело е препорачан и за рекреативни спортисти и љубители на авантурите бидејќи телото на рекреативен спортист не е доволно кондиционо спремно за повремените спортски подвици, а тоа може да направи сериозни оштетувања на ‘рскавицата и трошење на зглобовит.

Благодарение на MOVENS на Dr. Viton ќе може да уживате одговорно и слободно во авантуристичките цели и спортските турнири со пријателите и да го дадете својот максимум без да го истрошите вашето тело, а сепак да сте полни здравје и адреналин.

Ви ја претставуваме и тајната формула, совршен спој од 7 состојки кои дејствуваат во совршена симбиоза за да им подарат здравје, цврстина и мобилност на вашите зглобови, а болките во зглобовите ќе исчезнат засекогаш…
Глукозаминот (D-glucosaminesulphate) како главната состојка на MOVENS е клучот за формирање на ‘рскавицата, градење на цврста заштита за вашите зглобови, а покрај заштитата ја поддржува мобилноста и флексибилноста на вашите зглобови.

Хондроитинот (ChondroitinSulfate) е главна состојка на ‘рскавицата, која ја одржува течноста во зглобовите, ги „подмачкува“ и ги регенерира. Исто така, го олеснува притисокот на зглобовите при физичка активност.

МСМ (Methylsufonylmethane) е најважниот извор за формирање на колаген во зглобовите. Колагенот е од витално значење за зглобовите затоа што тој ja поддржува структурата на ‘рскавицата.

Хијалуронска киселина (HA) (Hualuronicacid) или зглобната течност e основата за непречено движење на зглобовите и нивно одржување. Како што старееме, нивото на природната Хијалуронска киселина која ја содржи нашето тело се намалува.
Kолагенoт (Hydrolyzedcollagen) помага во зачувување на зглобовите и одржување на ‘рскавицата. Со староста нашето тело почнува да произведува сè помалку колаген. Тоа значи дека постепено нашата коскена и мускулна структура ја губи својата еластичност, цврстина, станува опуштена што може доведе до комплетно нарушување на здравствената состојба и мобилноста на нашето тело.

Витаминот Ц (Vitamin C) игра значајна улога во синтезата на колагенот. Синтезата на колагенот со Витамин Ц осигурува добра структура на кожата, а таа станува затегната, поздрава и поубава, а коските, тетивите, ‘рскавицата и крвните садови (капилари) стануваат поцврсти и поотпорни.

Витамин Д3 е главната поддршка на коските од страна на одржување на нивото на калциум и магнезиум. Бидејќи зглобовите добиваат хранливи материи преку самите коски, а здравите и силни коски се клучни за здрави зглобови.
Уживајте во спортот, уживајте во секоја победа и авантура со MOVENS
ДВИЖИ СЕ СЛОБОДНО СО MOVENS

Направи брза онлајн нарачка на Dr.Viton MOVENS таблети:

Movens

Dr.Viton MOVENS таблетите можете да ги набавите во аптеките на: Еурофарм, Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети, Зегин… во дрогериите на ДМ-дрогерии и Cosmo – Тинекс, во Супер Тинекс маркетите и во сите подобро снабдени аптеки.

Или на телефонскиот број: 02 3218 821
Секој работен ден од 8:30 до 16:30 часот
(Достава до домашна адреса со брза пошта)