Со СКОКОТКАЊЕ ќе ги ИСЧИСТИТЕ и НАМАЛИТЕ широките ПОРИ на ЛИЦЕТО

Токму така делува единствената маска за лице која длабински навлегува во кожата, ја вади цела нечистотија заглавена во порите, а притоа ги намалува и ја остава кожата совршено мазна и мека.

Тоа е Dr.Viton – Oxygen Bubble Mask!  

Нанесувате подебел слој на лицето, чекате до 15 минути, а за тоа време се создаваат мали кислородни меурчиња кои ве скокоткаат.

Вие се забавувате, а МОЌНИОТ СОСТАВ ја чисти кожата комплетно БЕЗ ПРОПУСТ!

Кислородните меурчиња дозволуваат активните состојки да навлезат длабоко во вашата кожа да направат темелно чистење на кожата и на онаа нечистотија и остатоци од шминка кои со „голо око“ не ги гледаме.
Како делува секоја состојка од составот на Dr.Viton – Oxygen Bubble Mask:

СВРТИ ГО ТРКАЛОТО НА СРЕЌА И ОСВОЈ ПОПУСТ ДО 40% ПОПУСТ ВО АЛФАЛАБ, СЕ ШТО ТРЕБА ДА НАПРАВИТЕ Е ДА ПОЧЕКАТЕ 30 СЕКУНДИ ЗА ДА ВИ СЕ ПОЈАВИ ТРКАЛОТО ЗА ПОПУСТ.

ЗА ДА ЗАПОЧНЕТЕ КЛИКНЕТЕ ОВДЕ

Јагленот од бамбус започнува темелно ја чисти кожата навлегувајќи длабоко во порите, Бентонит глината ги извлекува токсини и нечистотиите, а екстрактот од калинка со неговата антиоксидативна моќ ја регенерира кожата комплетно.

Екстрактите од портокал и лимон и ја враќаат свежината на кожата, ја прават блескава и сјајна, а притоа и го активираат колагенот.

Есенцијалното масло од Бергамот ја подобрува еластичноста на кожата и ги минимизира порите на лицето, а есенцијалното масло од Еукалиптус ќе ја ревитализира кожата, а притоа ќе ја подобри циркулацијата на кожата на лицето.

Третманот завршува со моќното делување на Алое Вера која со нејзините антибактериски својства помага во контрола и намалување на бактериите што предизвикуваат акни на твоето лице. Го намалува природното црвенило на кожата и ја хидрира длабински сувата кожа.

Секоја состојка со своја улога,  резултатот е чиста сјајна и мазна кожа, а вие насмеани и среќни!

Пробај уште денес!
Покрај тоа што ќе ти ја светне кожата и ќе те расположи… скокотка и е многу интересна!

Dr.Viton – Oxygen Bubble Mask можеш да ја купиш во аптеките на  Еурофарм, Зегин, Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети во DM-дрогерии и Cosmo – Tinex и сите подобро снабдени аптеки.

Dr.Viton – Oxygen Bubble Mask можеш да ја нарачаш онлајн на https://alfalab.mk/proizvodi/oxygen-bubble-mask/

Или на телефонскиот број: 02 3218 821 (Секој работен ден од 8:30 до 16:30 часот )