Сакаш еднаш и засекогаш да ја изгасиш жедтта на твојата кожа

Ако до сега не си успеала да ја изгасиш жедтта на твојата кожа, тогаш сигурно сеуште не си го пробала Dr. Viton Hyaluronic Acid серум!

Dr. Viton Hyaluronic Acid серум, е квалитетен серум, чии внимателно одбрани состојки овозможуваат длабинска хидратација и подмладување на кожата.

Главна активна состојка во овој моќен серум, е хијалуронската киселина, таа има способност да ја угаси жедтта на кожата и да се постигне ефикасна и длабинска хидратација, затоа што може да привлече и до 1000 пати повеќе вода од сопствената молекуларна тежина и да ја задржи таму!

Хијалуронската киселина делува како полнач на брчките, затоа што таа и природно е присатна во твојата кожа, и тоа во средината на сврзното ткиво.

Но со тек на годините, нејзиното количество се намалува и кожата постепено го губи својот волумен и еластичност, стреењето прво с езабележува преку појавувањето на дискретни тенки линии на лицето, а потоа со тек на времето и се подлабоки брчки.

Dr. Viton – Hyaluronic Acid серумот во својот состав содржи и органска Алое вера, кое има смирувачко дејство врз кожата и дополнително и помага да ја задржи својата природната влажност.

Органското масло од јојоба делува како длабински чистач на порите, а присуството на витаминот Ц во овој серум, осигурува поголемо содавање на колаген и како силен антиоксиданс ги штити клетките од оксидативен стрес и оштетување.

Витаминот Ц помага и за отстранување на темните флеки од кожата, избелува и обезедува изедначен и освежен тен!

Витаминот Е има незаменлива улога за одржување на здрава и убава кожа. Тој е моќен антиоксиданс кој ги заштитува клетките од разорното дејство на слободните радикали, истовремено ја храни кожата и не ги затвара порите.

Со редовен внес, кожата станува поеластична, поздрава и успешно се забавува и нејзиниот процес на стареење.

Dr. Viton – Hyaluronic Acid серумот содржи и Витамин А кој помага за намалување на фините линии и брчки, и во комбинација со другите состојки во овој серум помага затегнат, посвеж и помлад изглед на кожата на лицето.

Dr. Viton – Hyaluronic Acid серумот содржи и растителни екстракти, како есенцијалното масло од гераниум и екстрактот од зелен чај и вештерска леска, кои дополнително го зголемуваат благопријатното дејство на овој серум врз кожата и истовремено имаат антиоксидансното и противвоспалително дејство.

Вештерската леска делува и такашто дополнително спречува да се губи водата од надворешниот слој на кожата, и како резултат на намалената загуба на вода, се задржува нејзината мекост и еластичност.

Само две или три капки од овој серум нанесен на чисто лице, најдобро на крај на денот, пред омилениот крем или лосион, ќе и осигура длабинска хидратација и подмладување на твојата кожа!

Локално нанесената хијалуронска киселина на болното место ќе ја зголеми циркулацијата, и ќе го намали воспалението и болката, и затоа овој серум можеш да го користиш надворешно и кога те болат зглобовите.

Ако сакаш еднаш и засекогаш да ја изгасиш жедтта на твојата кожа, и да имаш здрава и блескава кожа, беспрекорен тен и помлад изглед тогаш почни да го користиш Dr. Viton – Hyaluronic Acid серумот уште сега!

Dr. Viton – Hyaluronic Acid серумот е достапен во аптекитe на:  Еурофарм, Виола, Бети во други подобро снабдени аптеки, како и во дрогериите на dm и Cosmo – Тинекс!

Можеш да го нарачаш и онлајн на: https://alfalab.mk/proizvodi/hyaluronic-acid-serum/

Или на телефонскиот број: 02 3218 821 (Секој работен ден од 8:30 до 16:30 часот ) .

Dr. Viton – Hyaluronic Acid серумот може да ти го доставиме и на твојата домашна адреса со брза пошта!