Рекордер си во разболување сезонава?! Што треба да пиеш?

Сметаш дека си рекордер кога е во прашање разболувањето?! Не познаваш некој сличен на себе, кој оваа сезона испил повеќе чаеви и излежал повеќе часови завиткан во ќебе тресејќи се?!

Веќе толку долго време те боли грлото и ти тече носот што не се сеќаваш кога последен пат си бил целосно здрав!

Имунитет?! Што е тоа?!

Постојаното разболување и разните воспаленија на организмот се знак дека имунитетот се држи на стаклени нозе и дека му е неопходна сериозна поддршка!

Несомнено си слушнал за лукот и неговите придобивки. Тој е природен лек уште од времето на твојата баба и прабаба!

Но, она што последните истражувања го докажаа е дека ферментираниот лук има уште поголеми здравствени придобивки. A, што е најважно – НЕ МИРИСА!

Како ферментираниот лук го јакне имунитетот?

Ваквиот тип на лук содржи многу повеќе антиоксиданти од обичниот, бидејќи самиот процес на ферментација го претвора алицинот во антиоксидантни активни компоненти како алкалоиди и флавоноиди. Антиоксидантите ги уништуваат слободните радикали (молекули кои им штетат на здравите клетки) и со тоа го штитат организмот од хронични заболувања.

Нека ти биде секојдневие!

Исфрлете го лукот од исхраната (и со тоа подобрете го значително својот социјален живот), но заменете го со Dr. Viton Alizin додаток во исхраната кој ќе го:

  • Зајакне твојот природен имунитет
  • Ќе го одржува твоето срце здраво, регулирајќи го нивото на холестерол во крвта
  • Ќе помогне за нормална функција на црниот дроб
  • Ќе ја подобри твојата циркулација, а со тоа ќе ти даде и повеќе виталност и енергија
  • Ќе ја подобри функцијата на респираторниот систем

Им вели збогум на болестите, настинките, грипот и вирусите, а му посакува топло добредојде на јакиот и здрав имунолошки систем!

Dr. Viton – Alizin, уникатен суплемент со ферментиран црн лук сега е достапен е во во аптекитe на:  Еурофарм, Виола, Бети во други подобро снабдени аптеки, како и во дрогериите на dm и Cosmo – Тинекс!

Сега можеш да го нарачаш и онлајн на:

https://alfalab.mk/proizvodi/dr-viton-alizin/

Или на телефонскиот број: 02 3218 821 (Секој работен ден од 8:30 до 16:30 часот )

Нарачај веднаш и може да ти го доставиме уште сега  на твојата домашна адреса со брза пошта!