Регенерација и лекување на проблемите со црниот дроб на природен начин

За црниот дроб добро е познато дека се обновува. Неговите клетки живеат околу 150 дена, по што старите ги  заменуваат нови и црниот дроб може да продолжи да ја врши својата функција- исфрлање на токсините од телото.

Глициризин е соединение кое се наоѓа во коренот на сладок корен и кој, според една студија се покажа како голем стимуланс за регенерација кај  животните кај кои хируршки е отстранет дел од црниот дроб. Други материи кои помагаат за регенерација на црниот дроб се:

  •  царвакрол (во маслото од оригано)
  •  куркумин (корен од растението куркума)
  •  корејски жен шен
  •  артичок
  •  витамин Е (тофу, спанаќ, бадеми, семки од сончоглед, авокадо, ракчиња, риби, маслиново масло, брокула, тиква)

Најбезбедна варијанта на користење на артичоката е во форма на додаток во исхрана – суплемент (капсули).

Кликни на фотографијата и нарачај:

artichok slajder

Наш предлог:
NATURE ESSENTIAL – АРТИЧОКА

ПРОДАЖНИ МЕСТА:

  • Сите аптеки на ЕУРОФАРМ/ ДМ дрогерии – маркети /Космо – Тинекс дрогерии /Марвик – продавници за здрава храна, и во сите подобро снабдени аптеки во Македонија.

НАПРАВЕТЕ ТЕЛЕФОНСКА НАРАЧКА И NATURE ESSENTIAL – АРТИЧОКА … ЌЕ БИДЕ ДОСТАВЕН ДО ВАШАТА ДОМАШНА АДРЕСА
ТЕЛЕФОН ЗА НАРАЧКА : 02 3218 821