РЕЦЕПТ: Магдоносот ги чисти вашите бубрези

Како што минуваат годините, така храната која ја внесуваме во нашиот организам е се помалку квалитетна, а бубрезите постојано ја филтрираат крвта и ги исфрлаат штетните токсини. Но, со текот на времето, дел од токсините се таложат во бубрезите, па и на овие филтри за прочистување им е потребно прочистување.

Како? – Многу едноставно!

 • Земете една шака магдонос,
 • исплакнете го добро, ситно сецкајте,
 • ставете го да се вари во 1 литар чиста вода
 • Како ќе почне да врие, оставете го на тивок оган уште 10 минути, а потоа нека се олади.
 • Пијте 1 чаша дневно и веднаш ќе забележите резултати при мокрење

Зошто токму магдоносот?

 • Бидејќи е дефинитивно најдобриот третман за чистење на бубрезите.
 • Моќен антиоксианс
 • Ја подмладува кожата
 • Содржи бета каротен
 • Богат е со минерали
 • Богат е со хлорофил
 • Содржи витамин С
 • Го зајакнува имунилошкиот систем