Рамен стомак за 7 дена!!!

Кога станува збор за слабеење, за масни наслаги, за здрав начин на живот…мислам дека сите ќе се сложиме дека пределот околу половината, стомакот и задникот е најтешко да се намали и да се затегне. Секако овде игра многу голема улога и генетскиот фактор, констуркцијата на телото, но со редовна физичка активност, многу трпение, вистинските состојки и производи…тоа секако е возможно. Знам дека многу повкусно е да излеме некаде и да грицкаме помфрит или некој сочен бургер, но за жал сето тоа си наплаќа данок. Сите тие масти, јаглехидрати, шеќери кои ги внесуваме си се таложат по нашето тело. Не можеш да одолееш на омилената Милка? Ќе мораш, бидејќи #ФАКТ: за да се потроши 1 ред чоколадо потребно е трчање или возење велосипед 2 часа. Секако не велам никогаш да не пробате чоколадо, но може да пробате темно чоколадо, балансот е најважен во се!

Отровите во организмот се главен причинител на многу болести. Тие го трујат организмот, предизвикуваат дегенерација на клетките и может да предизвикаат појава на рак. Ѓумбирот се смета за лек за многу болести. Тој поседува способности за чистење на организмот од скоро сите отрови на кои сме изложени преку храната, алкохолот, хемикалиите и зрачењето. Ѓумбирот го согорува целиот наталожен отпад, го чисти организмот со што го подобрува здравјето на природен начин, без лекови и медицински третмани.

Како ѓумбирот ни помага да ослабнеме?
Ѓумбирот е вазодилататор, што значи дека помага да се зголеми дијаметарот на малите артерии и ја подобрува циркулацијата на крвта. Зголемување на протокот на крвта и циркулацијата обично доведува до мал пораст на температурата на телото, наречен термогеничен ефект, кој пак го забрзува метаболизмот и согорува повеќе калории. Ваквите студии се докажани. Ѓумбирот ги отстранува масните наслаги. Со редовна употреба, освен здравјето ќе си го подобрите и расположението и изгледот на кожата. Докажано е и дека ѓумбирот помага за намалување на холестеролот, дека е природен уништувач на мастите и дека го подобрува варењето на храната.

Наша препорака: Nature Essential – Корен од ѓумбир / 400 мг / 50 капсули
Ѓумбирот е природен лек за стомачни болки, проблеми со желудникот,вируси и настинки,ревматски болки.

  • Ги намалува мачнините и вртоглавиците
  • Ја намалува болката при воспаленија
  • Ги намалува симптомите на грип и настинка

Продажни места: Еурофарм, Виола, Галениум, Космо
Нарачки на телефон: (02) 3218-821
https://alfalab.mk/proizvodi/ginger