Проширени пори и митесери… има само едно трајно решение!

Чистењето на твоето лице со сапун и гелови за чистење на твојата кожа се само надворешно измивање… НО НЕ И ДЛАБИНСКО кое е најважно за твојата кожа да изгледа сјајно, блескаво и чисто.

Со текот на времето нечистотијата која се собира на твојата кожа може да остане длабоко заглавена во порите на твоето лице, предизвикувајќи нивно зголемување во вид на отвори полни со нечистотија. Зголемените пори покрај тоа што делуваат неуредно… твојата кожа изгледа уморно, нечисто и многу постаро – КОЈ ГО САКА ТОА?!

Dr. Viton – Noir – BLACK MASK  е тоа што и е потребно на твојата кожа која се бори со последни сили да „земе здив“ од нечистотијата која е „заглавена“ во неа, благодарение на ТАЈНАТА СОСТОЈКА – АКТИВЕН ЈАГЛЕН.

СВРТИ ГО ТРКАЛОТО НА СРЕЌА И ОСВОЈ ПОПУСТ ДО 40% ПОПУСТ ВО АЛФАЛАБ, СЕ ШТО ТРЕБА ДА НАПРАВИТЕ Е ДА ПОЧЕКАТЕ 30 СЕКУНДИ ЗА ДА ВИ СЕ ПОЈАВИ ТРКАЛОТО ЗА ПОПУСТ.

ЗА ДА ЗАПОЧНЕТЕ КЛИКНЕТЕ ОВДЕ

Активниот јаглен е неодминлив елемент во негата на кожата бидејќи ги отстранува митесерите и сите видови нечистотија, ги чисти и намалува порите, а истовремено ја детоксифицира кожата и ги неутрализира токсините во истиот момент кога маската се суши на твоето лице.


ТВОЈАТА НОВА ОМИЛЕНА ЦРНА МАСКА е ОМИЛЕНА И НА ТВОЈАТА КОЖА… КОНЕЧНО… твоите ГОЛЕМИ ПОРИ на лицето кои ги правеа сите проблеми и ја собираа целата нечистотија која „еруптира“ во форма акни и здодевни митесери се МИНАТО.

Dr. Viton – Noir – BLACK MASK е вистински ВАКУМ за целата нечистотија која е скриена длабоко во твојата кожа… чисти темелно, а твојата кожа повторно ќе заблеска во полн сјај бидејќи ЧИСТА КОЖА значи ЗДРАВА КОЖА!

Dr. Viton NOIR – ЦРНАТА МАСКА :

  • ќе го отстрани секој митесер од твоето лице „од корен“
  • длабински ќе ги исчисти порите, ќе ги смири и намали
  • ќе го реши проблемот со акните
  • ќе го отстрани лошиот сјај на кожата
  • длабински ќе ја хидрира твојата кожа
  • ќе ја врати свежината на твоето лице
  • најдобриот длабински пилинг за твоето лице

Продажни места:

EUROFARM Аптеки, Виола, Галениум, ZEGIN Аптеки, dm-дрогерии, COSMO-дрогерии и сите подобро снабдени аптеки.

НАРАЧАЈТЕ ВЕДНАШ:https://alfalab.mk/proizvodi/dr-viton-noir/

НАРАЧКИ НА ТЕЛЕФОН: (02) 3218-821

Секој работен ден од 8:30 до 15:30 часот

(Достава до домашна адреса со брза пошта)