Посакуваш здрава и блескава кожа без брчки? Само неколку капки од овој серум ќе ти го овозможат тоа!

Ако посакуваш да имаш здрава и блескава кожа, воедначен тен, помалку брчки и поцврсто лице тогаш Dr. Viton C серум е токму за тебе!

Иновативната и проверена формула, чие дејство е потврдено од илјадниците задоволни корисници сега може да биде и твоето тајно оружје кое ќе ти помогне да изгледаш помладо, посамоуверено и посреќно!

Dr. Viton C серумот содржи уникатна комбинација на висококонцентриран витамин Ц, колаген, хијалуронска киселина, витамин Е, алое вера, масло од јојоба и растителни екстракти, докажан “волшебен” бленд за уште поволшебен изглед на твојата кожа!

Високата концентрација на витаминот Ц содржана во овој серум, гарантирано ќе ја освежи твојата кожа, и како силен антиоксиданс ќе ја заштити од предвремено стареење и оштетување предизвикано од слободните радикали.

Научно е докажано дека витаминот Ц е неопходен за создавањето на колаген, тој успешно ќе ја зголеми природната продукција на колаген и на тој начин ќе помогне за исполнување на брчките и за враќање и одржување на младешкиот изглед на твојата кожа. 

Освен тоа за посилно дејство овој моќен серум и дополнително е збогатен со колаген!

Витаминот Ц ги одстранува темните дамки и флеки од кожата, и помага за таа повторно да стане блескава, со здрав изглед и изедначен и мазен тен. 

Dr. Viton C серумот успешно ги отстранува заморот и подочниците и е незаменлив додаток во дневната рутнина за убавина на оние кои се обидуваат да ги скријат темните кругови под очите и сакаат да добијат младешки, сјаен и одморен изглед на својата кожа. 

Останатите состојки заедно во комбинација со витаминот Ц успешно го забавуваат процесот на стареење на кожата, длабински ја хидрираат и ја зголемуваат нејзината влажност, го забрзуваат заздравувањето и го намалуваат воспалението.

Присуството на хијалуронската киселина во овој серум, осигурува да се згасне жедтта на кожата и да се постигне ефикасна и длабинска хидратација.

Редовната употреба на само неколку капки од Dr. Viton C серумот на крајот од денот гарантирано ќе ја оживее и најбезживотната кожа и ќе и подари поубав изглед од билокога порано!

За најдобри резултати се препорачува серумот да се користи редовно во период од 30 дена, пожелно е да се нанесува на крајот на денот, а ако се корист преку ден задолжително да се нанесе и крем со соодветен заштитен SPF фактор.

Главни придобивки од употребата на серумот се следниве:

  • Обезбедува младешки изглед на кожата
  • Ги намалува брчките и тенките линии на лицето
  • Го зголемува нивото на колаген
  • Го отстранува уморот, и подочниците
  • Го изедначува тенот отстранувајќи ги флеките и црвенилата
  • Има антиоксидансно и противвоспалително дејство
  • Дава здрав, свеж и блескав тен

Ако сакаш ова чудо од серум, да направи чудо и за твојата кожа, не чекај и почни да го користиш уште сега!

Dr. Viton Vitamin C Serum  можеш да го купиш во аптеките на  Еурофарм, Зегин, Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети во DM-дрогерии и Cosmo – Tinex и сите подобро снабдени аптеки.

можеш да го нарачаш онлајн на https://alfalab.mk/proizvodi/vitamin-c-serum/

Или на телефонскиот број: 02 3218 821 (Секој работен ден од 8:30 до 16:30 часот )

Dr. Viton Vitamin C Serum ќе ти го доставиме на твојата домашна адреса со брза пошта!