Намали до 3% од твојата тежина со овој плод

Ти треба нешто природно, докажано и безбедно кое ќе допринесе до намалување на „бројката на вагата“ согласно твоите лични потреби и моментална тежина.

Докажано ги топи масните наслаги

Масните наслаги супер брзо се таложат на твоето тело. Но, не очајувај… Гарсинија Камбоџа е тука да ти помогне да го решиш проблемот со масните наслаги. Гарсинија Камбоџа е супер плод кој на природен начин спречува формирање на масни наслаги и складирање на масното ткиво околу стомакот и на нозете.

Тајната на Гарсинијата е во хидроксицитрична киселина која помага дигестивниот систем полесно да ги разложува липидите и блокира ензимите кои создаваат масти, а притоа ги претвора во енергија.

Ја намалува желбата за конзумирање голема количина на храна 

Со редовно употреба на Гарсинија Камбоџа ќе се збогуваш и со постојаната желба за храна. И ти ли си еден/а од оние кои јадат повеќе отколку што е потребно, а трошат многу помалку калории отколку што внесуваат. Гарсинија Камбоџа го намалува апетитот и спречува емоционално прејадување.

Серотонинот е причина поради која се прејадуваме  

Лицата кои имаат проблем со тежината додека се на диета се постојано напнати под стрес и нервозни. Како природен потиснувач на апетитот, ова овошје ги зголемува нивоата на серотонин во организмот.

Причината поради која се прејадуваме е серотонинот. Кога нивоата на овој хормон се ниски сме посклони на деструктивно однесување и депресивни мисли. Како природен потиснувач на апетитот, Гарсинијата ги зголемува нивоата на серотонин во организмот.

Со NATURE ESSENTIAL – Гарсинија Камбоџа ќе намалите од 1% до 3% од вашата тежина

Пробај уште денес!

Направете брза онлајн нарачка – https://alfalab.mk/proizvodi/nature-essential-garcinia-cambogia/

Nature Essential – Гарсинија може да го набавите во аптеките на: Еурофарм, Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети… во дрогериите на Cosmo – Tinex, dm – дрогерии сите подобро снабдени аптеки.

Или на телефонскиот број: 02 3218 821
Секој работен ден од 8:30 до 16:30 часот
(Достава до домашна адреса со брза пошта)