Ви паѓа косата?! Што може да ви помогне…

Спирулината е алга со неверојатни моќи кога станува збор за здравјето. Но, освен што ќе ви го подобри имунитетот и ќе ви ја подобри енергијата, прави чуда кога станува збор за проблеми врзани со растењето на косата.

Spirulina San Sebastian богата со аминокиселини, витамин А и бета каротин, кои се одлични за стимулација на раст на косата и против опаѓање.

 • Стимулира раст на косата: Надворешната употреба на спирулина како и консумирањето во вид на суплементи придонесува многу за одржување на pHвредноста на темето и стимулира раст на косата.
 • Совршен третман против опаѓање: Алопеција е болест која се карактеризира со алармантно опаѓање на косата. Спирулината е богата алтернатива која благодарение на својот состав ќе го спречи опаѓањето и ќе ви го врати природниот сјај.
 • Ослободете се од првутот: Спирулината е антиоксиданс кој за кратко време ќе ја исчисти и зајакне потполно вашата коса.
 • Важно: Покрај дневниот внес на Спирулина околу паѓањето на косата треба да се консултирате и со дерматолот за да ви препорача и соодветна надворешна терапија доколку е потребна.

  Пробај уште денес! 
  Нарачај Spirulina San Sebastian онлајн: https://alfalab.mk/proizvodi/san-sebastian-spirulina/
  Продажни места:
  Еурофарм, Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети… во дрогериите на ДМ-дрогерии и Cosmo – Tinex и сите подобро снабдени аптеки.
  Нарачки на телефон: (02) 3218-821
  Секој работен ден од 8:30 до 15:30 часот
  (Достава до домашна адреса со брза пошта)