Како до тело како од модна писта ?

Доколку сакате да се ослободите од масните наслаги и да имате заводливо тело како моделите на „ Викторија сикрет“, тогаш овие производи треба да ги имате на вашето мени.

telo 3

1. Лешници- содржат омега-3 масни киселини, но и моно-незаситени масти кои помагаат во побрзо согорување на мастите .

telo 2

2. Ѓумбир- го забрзува трошењето на калориите и ги ублажува болките во мускулите после напорните вежби.

telo 4

3. Брокула- го поттикнува трошењето на мастите, не содржи многу калории и јаглени хидрати.

4. Авокадо- богато е со мононезаситени масни киселини, кои за време на вежбите се претвораат во енергија и го поттикнуваат трошењето на топењето на мастите. Исто така содржи и одреден шеќер кој го забавува ослободувањето на инсулинот.

5. Лосос- најбогатата риба со омега-3 масни киселини, благодарение на кои се спречува таложењето на маснотиите.

6. Мед- има понизок гликемиски состав од шеќерот и затоа го задржува инсулинот на ниско ниво.

7. Јајца- истражувањата покажуваат дека луѓето кои појадуваат јајца, подоцна во текот на денот внесуваат помалку калории и губат повеќе маснотии.