Дали ова е вистинското решение за стриите, целулитот и брчките?!

Бременоста, секојдневниот предизвици и созревањето се убав и природен дел од животот кој оставаат спомени и траги. Некогаш трагите се видливи и тоа на нашето лице и тело и не секогаш се омилени.

Кога не се чувствувате убаво во својата кожа тоа делува и на вашето психичко здравје, а притоа го нарушува и вашиот комфорт.

Комплицираните козметички третмани па и оперативните корекции не се трајно решение. Како што нашата кожа губи од нејзиниот сјај и еластичност, така губи и нашето тело. Убавината на кожата доаѓа одвнатре и одвнатре треба и да се третира.

СВРТИ ГО ТРКАЛОТО НА СРЕЌА И ОСВОЈ ПОПУСТ ДО 40% ПОПУСТ ВО АЛФАЛАБ, СЕ ШТО ТРЕБА ДА НАПРАВИТЕ Е ДА ПОЧЕКАТЕ 30 СЕКУНДИ ЗА ДА ВИ СЕ ПОЈАВИ ТРКАЛОТО ЗА ПОПУСТ.

ЗА ДА ЗАПОЧНЕТЕ КЛИКНЕТЕ ОВДЕ

Секок сегмент во негата на кожата е важен, но колагенот ја игра главната улога, а без него што и да правите нема да ги постигнете вистинските резултати.

Наша препорака Dr. Viton – Collagen + C

Dr. Viton – Collagen + C го намалува целулитот и стриите:

Кога кожата ја губи еластичноста како резултат на намален колаген, има уште еден несакан ефект: видлив целулит кожа како кора од портокал. Подобрувањето на еластичноста на кожата со колаген помага да се намали целулитот и кожата да стане посјајна и помазна.

Dr. Viton – Collagen + C и помага на кожата да ја задржи својата еластичност:

Како што старееме, колагенот има тенденција да се намали, а тоа ја намалува еластичноста на кожата, што резултира со брчки, груба и сува кожа, старечки дамки и флеки. Доколку навремено се одржуваат „резервите“ на колаген во нашето тело победата кон брчките ќе биде загарантирана.

Dr. Viton – Collagen + C е природен морски колаген збогатен со Витамин Ц.

Dr. Viton – Collagen + C можете да го нарачате онлајн
https://alfalab.mk/proizvodi/dr-viton-collagen-c/

Dr. Viton – Collagen + C може да го набавите во аптеките на: Еурофарм, Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети, Зегин… во дрогериите на ДМ-дрогерии и Cosmo – Tinex и сите подобро снабдени аптеки.

Или на телефонскиот број: 02 3218 821
Секој работен ден од 8:30 до 16:30 часот
(Достава до домашна адреса со брза пошта)