Ферментиран Лук: Природен и ефикасен борец против вирусите

Сте слушнале за црн лук?! Колку е здрав обичниот бел лук ви е повеќе од познато, а што би било доколку неговите здравствени бенефити се „дуплираат“ и станат „супериорни“.

Тоа се случува доколку го ферментирате обичниот бел лук кој во процесот на ферментација ја менува својата боја во црна, го губи специфичниот мирис и вкус, а притоа се ослободува алицинот и неговата неверојатна антиканцерогена, антибактериска, антигабична и антивирусна моќ.

Dr. Viton Alizin е природен додаток во исхрана и моќен антиоксиданс благодарение на неговиот состав кој при природна ферментацијата на црниот лук го дуплира нивото на антиоксиданси.

Поради процесот на ферментација, црниот лук има уникатни антиоксидативни својства помоќни од било кој друг плод или билка кои го штитат нашиот организам од слободните радикали, а притоа и од најтешките заболувања.

  Dr. Viton Alizin – Black Garlic : 

 • Содржи екстремно високо ниво на антиоксиданси
 • Го штити телото од слободните радикали 10 пати поефективно од обичниот лук
 • Има силни антиканцерогени својства
 • Има антибактериско, антисептичко и антибактериско дејство
 • Го зајакнува имунолошкиот систем
 • Ја стимулира работата на срцето
 • Го нормализира крвниот притисок
 • Го регулира шеќерот и холестеролот во крвта
 • Помага при сите респираторни болести
 • Го забрзува зараснувањето на раните
 • Одличен избор доколку имате несоница

Dr.Viton Alizin, ферментиран црн лук сега е достапен е во во аптекитe на:  Зегин, Еурофарм, Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети и во други подобро снабдени аптеки, како и во дрогериите на dm и Cosmo – Тинекс.

Можеш да го нарачаш и онлајн на: https://alfalab.mk/proizvodi/dr-viton-alizin/

Или на телефонскиот број: 02 3218 821 (Секој работен ден од 8:30 до 16:30 часот ) dr

Dr.Viton Alizin може да ти го доставиме и на твојата домашна адреса со брза пошта!