CLA ja намалува количината на маснотии кои твоето тело ги складира по секој оброк!

Ако изминативе месеци јадеше здраво, вежбаше и се ангажираше максимално за да го намалиш вишокот на килограми пред да дојде летото, а сега се чудиш зашто вагата покажува дека килограмите тапкаат во место, а ти сеуште се трудиш, тогаш сигурно си стигнал до палто или очекуван и нормален застој во губењето на телесната тежина.

И сега многу е лесно, да се обесхрабриш и да се вратиш на старите навики, но не се разочарувај, затоа што откако ќе разбереш што е причината за овој застој во понатамошното губење на килограмите, самиот ќе можеш да си помогнеш.

Во првите неколку недели од промената на исхраната и воведување на редовната физичка активност, твоето тело ја снабдува потребната енергија преку користење на резервите на гликоген и топење на масното ткиво, што веднаш се забележува преку намалувањето на килограмите.

Но со тек на времето заедно со масното ткиво, почнуваат да се трошат и мускулите и доаѓа до забавување на метаболизмот.

Забавениот метаболизам го забавува и процесот на согорување на калории во телото, и најнормална појава е во еден момент твоето тело да почне да ги согорува само калориите кои ги јадеш, и да заборави на резервите кои претходно ги трошело, и тогаш иако ја наемаш сменето рутината понатамошното намалување на тежината изгледа невозможно.

Но за среќа не е така, постојат неколку проверени начини за да го надминеш застојот и успешно да стигнеш до посакуваната телесна тежина!

Еве што можеш да направиш:

  • Намали ги калориите кои ги внесуваш со храната, но никако под 1200 на ден затоа што во тој случај ќе си гоо зголемиш чувството на глад и ризикот од прејадување.
  • Засили ја физичката активност, но внимавај да не се истоштиш или премориш.
  • Внеси CLA затоа што е докажано дека е најлесен начин за надминување на платото и постигање на саканата тежина без дополнително измачување!

Што е CLA и како помага за губење на килограмите?

CLA или којуугирана линоленска киселина, е комбинација на неколку природни омега 6 полинезаситени масни киселини, кои иако се транс киселини, немаат штетно дејство, туку напротив, нивната употреба може да биде и полезна за здравјето.

Научно е докажано дека употребата на CLA  заедно со здрава и балансирана исхрана и умерена физичка активност, ќе ти помогне полесно да ја намалиш прекумената тежина, и да продолжиш успешно да ги губиш килограмите и откако ќе достигнеш плато!

CLA го забрзува трошењето на калориите дури и кога мируваш, и спечува да се создаде ново масно ткиво, а докажано е дека има способност и да го намали апетитот и желбата за постојано нешто да се грицка!

Во Норвешка биле правени студии кои покажале дека луѓето со прекумерна телесна тежина успешно ги намалиле килограмите со редовна употреба на CLA и без да ги сменат прехрамбените навики.  Затоа не е ни чудо што коњугираната линоленска киселина е еден од омилените додатоци во исхраната на сите оние кои сакаат да бидат фит!

Којуугираната линоленска киселина CLA:

  • Помага за намалување на прекумерната телесна тежина
  • Ја зголемува мускулната маса
  • Ја зголемува физичката издржливост
  • Го забрзува метаболизмот
  • Го спречува создавањето на нови масни наслаги
  • Го намалува апетитот
  • Има силно антиоксидансно и противвоспалително дејство

Престани да држиш ригорозни диети и да се прекршуваш со вежбање, решението е во умереноста и во  Dr.Viton CLA!

Нема што да чекаш, почни да користиш Dr.Viton CLA уште сега и стани најфит и најсилна верзија од себе!

Dr. Viton CLA можете да го нарачате онлајн:

https://alfalab.mk/proizvodi/dr-viton-cla/

Dr. Viton CLA може да го набавите во аптеките на: Еурофарм, Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети, Зегин… во дрогериите на ДМ-дрогерии и Cosmo – Tinex и сите подобро снабдени аптеки.

Или на телефонскиот број: 02 3218 821
Секој работен ден од 8:30 до 16:30 часот
(Достава до домашна адреса со брза пошта)