Доста пиеш лекови за смирување, земај редовно магнезиум во комбинација со Витамин Б6 и ќе се увериш во смирувачкото дејство

Зошто баш оваа комбинација на еден моќен минерал и еден неизбежен витамин совршено функционира во дуо.

Магнезиумот помага за редуцирање на заморот и истоштеноста, го поттикнува електролитниот баланс, нервниот систем и нормалното мускулно функционирање.

Витаминот Б6 допринесува за регулирање на хормоналните активности, го подобрува метаболизмот и психолошкото функционирање, се ослободува од напнатоста и придонесува за нормално функционирање на имунолошкиот систем.

СВРТИ ГО ТРКАЛОТО НА СРЕЌА И ОСВОЈ ПОПУСТ ДО 40% ПОПУСТ ВО АЛФАЛАБ, СЕ ШТО ТРЕБА ДА НАПРАВИТЕ Е ДА ПОЧЕКАТЕ 30 СЕКУНДИ ЗА ДА ВИ СЕ ПОЈАВИ ТРКАЛОТО ЗА ПОПУСТ.

ЗА ДА ЗАПОЧНЕТЕ КЛИКНЕТЕ ОВДЕ

Кога ви е потребен одмор на секоја клетка на телото, кога ви е потребно релаксирање на сите нерви, кога ви е потребна терапија со која ќе го поминете денот помалку повредени од изложувањето на стрес – посегнете по МагнезанБ6.

Dr. Viton – МагнезанБ6 помага при нервоза, раздразливост, блага анксиозност, нарушен сон и грчеви во мускулите. Ја подобрува работата на нервниот систем, срцето и мускулите. Го намалува стресот.

Витаминот Б6 ја забрзува апсорпцијата на Магнезиумот за 40%.

Затоа што нема подобар спој за вашето душевно и телесно здравје!

Одбери Dr. Viton – Магнезан Б6!

Dr. Viton – Магнезан Б6 можете да го нарачате онлајн:
https://alfalab.mk/proizvodi/magnezan-b6

Dr. Viton – Магнезан Б6 може да го набавите во аптеките на: Еурофарм, Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети, Зегин… во дрогериите на ДМ-дрогерии и Cosmo – Tinex и сите подобро снабдени аптеки.

Или на телефонскиот број: 02 3218 821
Секој работен ден од 8:30 до 16:30 часот
(Достава до домашна адреса со брза пошта)