Камилица: Природен лек за нега на кожата

Камилицата е одличен лек против воспаленија и проблеми со кожата, како егземата, исип и псоријаза. Покрај тоа добра е и за лечење рани на кожата бидејќи допринесува за нивно брзо заздравување.

Она што би можело жените најмногу да ги интересира е дека камилица може да се користи како дел од вашиот дневен третман за нега на кожата . Поточно, секојдневно миење со чај од камилица се препорачува за сите дами кои имаат проблеми со воспаление на лицето.

Се што треба да направите е да се направи една шолја чај од камилица (се препорачува онаа во рефус) и потребно е да одстои 10 минути во топла вода. Потоа исцедете го и оставете да се излади до температура која ќе биде погодна за миење на лицето.

СВРТИ ГО ТРКАЛОТО НА СРЕЌА И ОСВОЈ ПОПУСТ ДО 40% ПОПУСТ ВО АЛФАЛАБ, СЕ ШТО ТРЕБА ДА НАПРАВИТЕ Е ДА ПОЧЕКАТЕ 30 СЕКУНДИ ЗА ДА ВИ СЕ ПОЈАВИ ТРКАЛОТО ЗА ПОПУСТ.

ЗА ДА ЗАПОЧНЕТЕ КЛИКНЕТЕ ОВДЕ