Топи ги мастите и зголемувај ја енергијата со овој додаток во твојата исхрана

Уживаш во здравиот начин на живот, спортуваш, пешачиш, трчаш вежбаш вежбаш аеробик… едноставно донесуваш здрави одлучи за тебе и твоето тело.

Доколку сите овие навики активно ги правиш на твоето тело му треба зголемување на енергијата и природен енергетски поттик.

Секогаш сме на страната на природата и ги почитуваме нејзините избори, а доколку секојдневно се соочуваш со замор и истоштеност, а сепак залудно колку и да се трудиш без посебни резултати кај изгледот потребен ти е супериорен додаток.

Таков додаток во исхрана е  Л – Карнитинот. Тој е моќна полу-есенцијална амино киселина која игра важна улога во балансот на енергија во телото, а воедно помага да се пренесат мастите до митохондриите. Тоа е е местото каде што се разложуваат мастите и се ослободуваат како енергија.

Л – Карнитинот исто така го подобрува внесот на кислород за време на физичка активност што значи дека согорувањето на вишокот масти во телото е зголемен.

Л – Карнитинот е најдобрата поддршка за твоето тело при било каква физичка активност. Буквално те мотивира, ти дава енергија, резултати, го зголемува потењето и исфрлањето на отрови од твоеот тело.

Доколку си забележал брзо таложење на масни наслаги на твоето тело, брзо уморување, мускулна слабост при вежбање дефинитивно Л- Карнитинот ќе ви помогне во сите овие проблеми со кои се соочува вашето тело.

Пробај уште денес!

Нарачај Nature Essential  /  L – Carnitine онлајн: https://alfalab.mk/proizvodi/nature-essential-l-

Продажни места:
Еурофарм, Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети… во дрогериите на ДМ-дрогерии и Cosmo – Tinex и сите подобро снабдени аптеки.

Нарачки на телефон: (02) 3218-821
Секој работен ден од 8:30 до 15:30 часот
(Достава до домашна адреса со брза пошта)