Со зелени јаболка против брчките на твоето лице?!

Веднаш ќе помислите на обичните зелени јаболка кои се неверојатно вкусни. Но не!

Овојпат се работи за моќното швајцарско јаболко кое почнува да ја губи својата популарност поради неговиот и не толку убав вкус, но неговата моќ научниците
ја докажуваат и сега е едно од најмоќните борци во борбата против брчките.

Главните и интересни својства на матичните клетки е регенерацијата. Овие матични клетки се наоѓаат во повеќеклеточни организми. Тие имаат можност да се реплицираат во разни други клеточни форми.

Ова е главната причина тие да се користат како главна состојка во кремите и серумите против стареење. Серумот на матични клетки од јаболка се однесува на серумот направен од матичните клетки кои се добиени од ретка сорта на јаболко во Швајцарија.

СВРТИ ГО ТРКАЛОТО НА СРЕЌА И ОСВОЈ ПОПУСТ ДО 40% ПОПУСТ ВО АЛФАЛАБ, СЕ ШТО ТРЕБА ДА НАПРАВИТЕ Е ДА ПОЧЕКАТЕ 30 СЕКУНДИ ЗА ДА ВИ СЕ ПОЈАВИ ТРКАЛОТО ЗА ПОПУСТ.

ЗА ДА ЗАПОЧНЕТЕ КЛИКНЕТЕ ОВДЕ

Богатите протеини, долготрајните матични клетки и фитонутриентите кои се присутни во јаболкото се главните својства поврзани со враќање на убавината и младоста .

Како што споменавме порано, матичните клетки се добиени од редок вид швајцарско јаболко. Затоа што јаболката од овие дрвја имаат и не така убав вкус оттука не се претпочитале за одгледување. Кога беше пронајдена неговата регенративна моќ, дрвото започна да добива поголема внимателност и популарност.

Овие јаболка имаат можност да останат свежи, без да бидат подложени на ладење или додавање на какви било хемикалии или конзерванси за скоро четири месеци.

Кога научниците се обидоа да го проучат ова јаболко, вистинскиот потенцијал беше отклучен. Резултатите од истражувањето покажале дека дрвото и јаболката имаат неверојатни капацитети за регенерација и заздравување. Ова беше причината јаболката да остане свежа толку долго. Кога научниците го откриле вистинскиот потенцијал, тие почнале да се посветуваат на нивното одгледувањ еи селектирање на уникатните матични клетки од ова јаболко

Човечките матични клетки исто така имаат својство да се регенерираат. На пример, ќе се повредите во кожата по неколку дена ќе имате лузна, и ќе исчезне по неколку дена. Постои драстично намалување на бројот на матични клетки како што стареат луѓето, особено оние во епидемискиот слој.

Овие матични клетки се способни да ги регенерираат и санираат оштетените ткива. Бидејќи има намалување на бројот на матични клетки како старееме, способноста за регенерирање забавува. Но ова јаболко за разлика од сите други врсти на јаболка, не страее, не созрева, не се суши толку брзо како другите јаболка.

Бидејќи матичните клетки извлечени од ова специјално јаболко имаат својства на регенерација, тоа директно влијание врз враќање на свежината и младоста на кожата.

Пробај уште денес!
Увери се во моќта на матичните клетки од швајцарско јаболко.

Dr. Viton SWISS APPLE Stem Cell СЕРУМ содржи активни биолошки состојки кои ќе ја зголемат продукцијата на матични клетки на кожата и ќе ја заштитат Вашата кожа од предвемено стареење благодарение на активната дневна регенерација.

Dr. Viton SWISS APPLE Stem Cell ги намалуваат брчките со што стимулира продукција на колаген и стумулира синтеза на еластинот за добивање на младешки изглед. Овој природен регенерирачки серум го одржува младешкиот сјај, енергија и изглед на вашата кожа.

Матични клетки од реткото швајцарско јаболко се главната тајна на овој серум се богати со епигенетични фактори и метаболити кои го пролонгираат животот на човечките кожни ќелии.


Посветени на твојата убавина… Dr.Viton

Dr. Viton – Apple Stem Cell Serum можете да го нарачате онлајн ➡️
https://alfalab.mk/proizvodi/stem-cell-serum/
.

Dr. Viton – Apple Stem Cell Serum може да го набавите во аптеките на: Еурофарм, Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети, Зегин… во дрогериите на ДМ-дрогерии и Cosmo – Tinex и сите подобро снабдени аптеки.

Или на телефонскиот број: 02 3218 821
Секој работен ден од 8:30 до 16:30 часот
(Достава до домашна адреса со брза пошта)