Салата од кисела зелка со хималајска сол … природен лек за Кандида & сезонски вируси

Киселата зелка е освежителна нискокалорична храна која е одлична за конзумирање во зима. Содржи многу витамин Ц, минерали и други соединенија кои го чуваат Вашето здравје. Зелката штити од вирусни инфекции и грип кои демнат во зимскиот период.

Киселата зелка се препорачува и за жени кои имаат проблем во вагинални инфекции особено кај жени кои имаат проблем со Кандидата како еден од најчестите женски интимни проблеми.

Начин на подготовка:

  1.  Исецкајте ја зелката на мали коцки или тенки ленти.
  2. Веќе исецката зелка ја сервирате во чинија и зачинувате со маслиново масло, цеден лимон и хималајска сол, а потоа убаво промешајте.
  3. На крај зачинете со малку шафран.

    Се препорачува оваа салата да ја конзумирате секојдневно особено жените кои имаат проблем со Кандидата. Може да направите поголема количина од оваа салата и да јачувате во тегли преку целата зима.

    Добар апетит!

Продажни места: Во сите аптеки на Еурофарм и сите подобро снабдени аптеки

Дознајте повеќе на: solhimalajska.mk

Нарачајте веднаш, кликнете овде.