Права и обликувана коса како од фризерски салон…за само 10 минути!

Се будиш од спиење и ти треба многу време да ја „скротиш“ бушавата коса?? Се враќаш од фризер и по само неколку часа косата ти е како прекршена?
Многу жени сами, во домашни услови се грижат за изгледот на својата коса, Еве како да го направите тоа, а притоа ефектот да биде ист како да сте излегле од фризерски салон.

Сакаш совршено ПРАВА и ОБЛИКУВАНА коса за помалку од 10 минути? CARRÉS е Вашиот избор и изборот на Вашата коса!  Со CAREÉS исправувањето на Вашата коса ќе биде полесно и побрзо од кога било!

Брза и заштедува време
Четката ви нуди нега на косата која одговара на денешното брзо темпо на живот. Со неа ќе бидете во можност да ја исправите вашата коса за само неколку минути.

Безбедна за вашата коса
Четката за исправување на коса беше специјално дизајнирана за прилагодување на температурата од 80˚C до 230˚C која останува практично константна во текот на секое поминување со четката, притоа одржувајќи ја косата мазна и здрава. Четката не само што не ја оштетува косата, туку има и враден механизам за заштита од изгореници на скалпот кои неретко настануваат кога користите пегла за коса. Кога температурата на панелот изнесува 200˚C, температурата на врвовите на запците е само 50˚C. Погодна за сите видови на коса, со опсег на температура од 80˚C до 230˚C, 3D керамички запци, глатко и нежно ја исправа косата. Не мора да стравувате дека ќе се искубете.

Косата ја прави посјајна и помазна
Ѝ дава природен здрав свиленкаст изглед наместо безживотен изгорен изглед, правејќи ја лесна за одржување.  Благодарение на практичниот дизајн на CARRÉS  во форма на обична четка во која се крие совршен спој од најмоќната преса за коса и професионална фризерска техника на обликување и исправување на вашата коса, за само неколку минути секое утро ќе имате совршено права и обликува коса како штотуку излезени од фризерски салон.

За само неколку минути благодарение на керамичкиот дизајн на CARRÉS  со вгреаден јонизатор, вашата коса ќе биде комплетно исправена со „фениран изглед“, совршено обликувана со неодолив сјај благодарение на јоните кои комплетно ќе го измазнат и скротат секое влакно, а воедно ќе ја заштитат вашата коса од оштетувањето кои го прават пресите за коса.

Нарачај веднаш ќерамичка четка CARRES и не грижи се повеќе за твојата коса.

НАПРАВЕТЕ БРЗА ONLINE НАРАЧКА: 
https://alfalab.mk/proizvodi/carres-hair

Направете телефонска нарачка секој работен ден од 8:30 до 15:30 часот.
Телефон за нарачки: 02 3218 821
(Достава до домашна адреса со брза пошта)