Ослободи го мозокот од панични напади, брзо, лесно и природно

Се вознемируваш од секоја лоша вест што ќе ја чуеш иако никако не те засега, најмногу те фаќа паника да не се разболиш, да не ти пукне срцето бидејќи без престан ти чука забрзано. Поради страв да не ти се слоши почна се поретко да излегуваш, да спортуваш, да патуваш.

Разговорот со блиските не ти помага, а не ти се оди ни на лекар, бидејќи некако си сигурен дека ќе ти препишат антидепресиви, а и од нив се плашиш да не ти создадат зависност.

Очајно посакуваш нешто природно, но доволно моќно да те смири и да ти ја врати волјата за живот. Такво нешто постои и се вика Dr. Viton Magnezan NEURO – неверојатна комбинација од витамини, антиоксиданти, аминокиселни и гинко билоба кои здружени успеваат да го одржат здравјето на мозокот во овие бурни времиња.

Не си единствен кој претрпел паничен напад или епизода на анксиозност, напротив огромен е бројот на луѓе кои со години живеат затруени во сопствениот кафез од лоши мисли.

Но, оние што пробале да го решат овој навидум нерешлив проблем со Dr. Viton Magnezan NEURO, се увериле во неговата моќност да ги избрише и најцрните сценарија од мозокот и да поттикне добро расположение и благосостојба.

Всушност, малкумина луѓе знаат дека честопати и недостигот на магнезиум во крвта е причината што почнале да се чувствуваат емотивно слаби. Кога таа состојба ќе се продлабочи, особено ако телото упорно не ја добива потребната доза од минералот, голема е веројатноста да почнеш да се соочуваш со панични напади и да западнеш во депресија.

И научно е докажано дека магнезиумот ја подобрува когнитивната функција на мозокот, ја подобрува меморијата и концентрацијата. Но, освен магнезиум, во формулата на Dr. Viton Magnezan NEURO се среќаваат витамини од Б групата (Б1, Б2, Б3, Б6, Б12), Д3, витамин Ц, Јод, Л-карнитин, Гинко Билоба.

Уште поважно е тоа што Dr. Viton Magnezan NEURO е лесно апсорбирачка формула што ќе ги одржи синаптичките врски меѓу мозочните келии и ќе го спречи нарушувањето на каналите одговорни за меѓуклеточна сигнализација.

Dr. Viton – Magnezan Neuro можете да го нарачате онлајн:
https://alfalab.mk/proizvodi/magnezan-neuro/

Dr. Viton – Magnezan Neuro може да го набавите во аптеките на: Еурофарм, Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети, Зегин… во дрогериите на ДМ-дрогерии и Cosmo – Tinex и сите подобро снабдени аптеки.

Или на телефонскиот број: 02 3218 821
Секој работен ден од 8:30 до 16:30 часот
(Достава до домашна адреса со брза пошта)