Охрид ќе танцува во ритамот на Dancers United MK … OHRID DANCE FESTIVAL *** 12 – 14 SEPTEMBER***

Во организација на „Dancers United МК“ (Македонија) од 12-14 Септември 2014 година ќе се одржи првиот по ред “Охридски танцов фестивал.”

10367810_855069177841274_1054830482675145417_n

Организаторите се потрудија во Вечниот град на светлоста – Охрид, за сите учесници да обезбедат одлична забава која ќе трае од раните вечерни часови до зори. Исто така, покрај одличната музика, танцот, забавата, забавата на плажа, организаторите обезбедија работилници, каде што на учесниците кои покажуваат интерес во одредена стилови на танцување, ќе им бидат обезбедени бесплатни часови.

1234440_713067145374812_1151103599_n

Предавачи кои своите танцови вештини ќе го споделат со сите учесници, се некои од познатите имиња како во регионот, така и во светот, а тоа се : Ведран Марчета (Сараево, БиХ), Лејна Кариќ-Лубарда (Сараево,БиХ), Арисон Лопез (Доминиканска Република ), Хуан Де Диос Гала (Куба), Иван Јовановиќ и Ивана Јовановиќ (Подгорица, Црна Гора), Нермин Кочан и Сара Ќаили Кочан (Скопје, Македонија), Сања Васиљевиќ (Нови Сад, Србија), Катерина Стојковска (Скопје, Македонија), но важно е да се напомене е дека ова не е конечниот список.

1236976_713060022042191_1953143869_n

Котизацијата за сите три дена на фестивалот е 100 Евра (за плаќање до 31 Август 2014 година.) или 115 Евра (за плаќања во Септември 2014), а вклучува и пропусници до сите работилници, забави, како и сместување со појадок во Силекс (хотел со 4 ѕвезди ****).

65022_713062838708576_2035125054_n

Уживајте во салса на еден, салса кубана, салса „Руеда Де Казино“, бачата, Доминиканска бачата, бачатангу, танго, афро – румба, зуку, кизомбаи, регетон, ча – ча и во многу други стилови.

unnamed

Сите кои се заинтересирани за учество во оваа манифестација, повеќе информации може да најдат со посетување на официјалната „Фејсбук“ страница „Dancers United МК“ или на интернет – презентацијата  www.dancersunitedmk.org.

Повелете & резервирајте: 070 214 561

Авторските права на текстот ги задржува редакцијата на http://www.ekskluziva.ba/