Недостатокот на колаген е тоа што те старее!

Годините се само бројка, а со само една доза колаген дневно ќе се подмладиш до 10 години! Со дневна доза колаген можеш да ја подмладиш твојата кожа и твоето тело.

НЕДОСТАТОКОТ НА КОЛАГЕН Е ТОА ШТО ТЕ СТАРЕЕ!

Ги проба сите креми и повторно имаш брчки… само со колаген можеш да го решиш проблемот со брчите.

Ако имаш брчки, а сакаш без операции боток и на природен начин ЕДНАШ ЗАСЕКОГАШ да се решиш од нив ТОГАШ имаме возбудливи весто за тебе

СЕКОЈА ГОДИНА ПЛУС значи и ПЛУС БРЧКА НА ТВОЕТО ЛИЦЕ… СЕКОЈА ГОДИНА ПЛУС значи и ПОМАЛКУ КОЛАГЕН ВО ТВОЕТО ТЕЛО.
СЕКОЈА ГОДИНА… СЕ ПОМАЛКУ И ПОМАЛКУ КОЛАГЕН… Е ТОА ТЕ СТАРЕЕ… ТОА „ЈА БРЧКА“ ТВОЈАТА КОЖА!

Колагенот е основата на твојата кожа, основата на продолжената младост… а тоа значи кожа полна сјај, убавина едноставно КОЖА БЕЗ БРЧКИ.

НА ТВОЈАТА КОЖА И ТРЕБА ДНЕВНА ДОЗА КОЛАГЕН… со  Dr. Viton – Collagen +C ДНЕВНИТЕ ДОЗИ (АМПУЛИ) КОЛАГЕН збогатен СО ВИТАМИН Ц се вистинска магична напивка која ги регенерира клетките на кожата, ја подобрува еластичноста ги регулира нивоата на влажност на кожата, а тоа ја прави кожата мазна и еластична.

Dr. Viton – Collagen + C и помага на кожата да ја задржи својата еластичност. Како што старееме, колагенот има тенденција да се намали, а тоа ја намалува еластичноста на кожата, што резултира со брчки, груба и сува кожа, старечки дамки и флеки.

Dr. Viton – Collagen + C го намалува целулитот и стриите. Кога кожата ја губи еластичноста како резултат на намален колаген, има уште еден несакан ефект: видлив целулит кожа како кора од портокал. Подобрувањето на еластичноста на кожата со колаген помага да се намали целулитот и кожата да стане посјајна и помазна.

– Го забавува процесот на стареење
– Ги измазнува брчките
– Ја одржува еластичноста на кожата
– Длабински ја хидрира кожата
– Ја регенерира кожата
– Го намалува целулитот

Dr. Viton – Collagen + C  можете да го набавите во аптеките на: Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети … во дрогериите на ДМ-дрогерии и Cosmo – Тинекс и во сите подобро снабдени аптеки.

Dr. Viton – Collagen + C  можете да го нарачате онлајн
https://alfalab.mk/proizvodi/collagen

Или на телефонскиот број: 02 3218 821
Секој работен ден од 8:30 до 16:30 часот
*(Достава до домашна адреса со брза пошта)