Најдобрата маска за нега на сува кожа

Имате екстремно сува кожа на вашето лице? Оваа домашна маска е вистинското решение за Вашиот проблем. Уживајте во домашниот „бјути“ третман и претворете ја Вашата кујна во најубавиот салон за убавина.

Подготовка:

Добро изматете едно цело јајце, и маската нанесете ја на лицето. Кога ќе се исуши оставете да делува уште 10 минути.  Потоа лицето измијте го со студена вода и намачкајте го со бадемово или маслиново масло.