Лимон и Хималајска сол, природна комбинација за убави и цврсти нокти

Здравите, цврсти и сјајни нокти се главна одлика на убавите раце. Сепак, ноктите често ги оштетуваме со гелот, лакот и несоодветната нега.

2 (2)

Ако забележите дека вашите нокти се пожолтени, се лупат и се склони кон пукање, тоа значи дека им е потребна интензивна нега.

Ќе ви откриеме рецепт за едноставен производ кој ќе ги направи вашите нокти посилни.

23-2-620x575

Измешајте една лажица хималјска сол со една лажица сок од лимон и половина литар топла вода . Потопете ги ноктите во оваа течност и држете ги околу 15 минути. Добро исплакнете (само без користење на сапун), ги рацете, па нанесете богат слој на крема .

Ноктите после купката, можете да ги масирате со маслиново масло кое и дополнително ќе ги хидрира. Повторете го процесот на  секој втор ден во текот на две недели и вашите нокти наскоро ќе станат поздрави, поцврсти, сјајни и светли!

Продажни места: Во сите аптеки на Еурофарм и сите подобро снабдени аптеки

Дознајте повеќе на: solhimalajska.mk

Нарачајте веднаш, кликнете овде.